„Kuo būti“ seminarai vyks visas tris parodos dienas. Lankytojus į šiuos renginius pritraukia įdomūs seminarų vedėjai, mokantys sudominti, motyvuoti ir patarti savo kelio beieškantiems jaunuoliams.

Įsiklausyk į save iki galo

Pirmąją parodos dieną, vasario 8-ąją, 14–14.45 val. seminarą „Kuo būti. Kaip pasirinkti specialybę?“ ves lektorius, motyvatorius, verslo konsultantas Povilas Petrauskas, kuris padeda žmonėms suprasti save ir siekti tikrųjų savo svajonių. Seminaras vyks 5.1 konferencijų salėje (II aukštas, įėjimas iš 5 salės ekspozicijos).

„Jei dvejoji dėl studijų ir ką pasirinkti, nebijok pusmetį, o gal ir visus metus palaukti, atlikti praktiką ar padirbėti“, – drąsina abiturientus koučingo specialistas Povilas Petrauskas. Anot jo, asmeninėse ar profesinėse veiklose dažniausiai stringama dėl to, kad tiesiog negirdime savęs iki galo. Įsiklausykite! P.Petrausko teigimu, užsienyje populiaru pusmetį ar ilgiau – tai gali tęstis ir trejus metus – padirbėti, atlikti praktiką, pasinerti į savęs ieškojimus. Bet tai neturi būti dykaduoniavimas ir gyvenimas tėvams ant sprando. Tai yra rimtas ir atsakingas darbas – bandyti atrasti tai, kas yra prie širdies.

P.Petrauskas teigia, kad savo kelią atrasti galima ne tik mokykloje per mokomuosius dalykus, bet ir per užklasinę veiklą, nevyriausybines organizacijas. Jo teigimu, itin svarbu išanalizuoti save kol esi jaunas, nes ateityje gali būti sunku su darbų paieška, verslo kūrimu: norėsis visko, bet lyg ir nieko.

Interviu su P.Petrausku galėsite paskaityti naujajame „Kuo būti 2018“ žurnale, kuris bus pradėtas platinti šioje parodoje.

Pastresuoti verta – turėkite tikslus!

Vasario 9-ąją, penktadienį, 14–14.45 val., seminarą „Kuo būti? Kaip pasirinkti specialybę? ves psichologė, laidų vedėja, lektorė Genovaitė Petronienė, kuri jau 22 metus kasdien konsultuoja žmones.

Kaip nepasimesti pasirinkimų kryžkelėje, tinkamai priimti sprendimą, kuris iš esmės gali nulemti tavo ateitį? Pirmiausia, labai rimtai pagalvoti. „LABAI RIMTAI“, – tvirtina psichologė Genovaitė Petronienė.

Anot jos, tam, kad nepasimestum, reikia padirbėti. Problema, jog dabar jauni žmonės būna per mažai pamąstę, kokios profesijos apskritai yra, nėra savęs charakterizavę, kokios profesijos jį geriausiai atitiktų.

Psichologė pataria nepamiršti ir psichologinių testų, tačiau, pasak G.Petronienės, jie naudingi tik kaip visumos dalis.

Reikia nepatingėti ir susipažinti su profesijomis išsamiau: atvirų durų dienos, specialybių pristatymai, pokalbiai su profesijos atstovais, pabuvimai įvairiose darbo vietose.

Pasitaiko ir taip, kad po mokyklos apie studijas nebenori galvoti itin ir gabūs bei perspektyvūs abiturientai. G.Petronienė sako, kad tai rodo pervargimą ir elementarų „perdegimą“, tad tokiam žmogui tikrai patartina pailsėti ir susidėlioti mintis.

Interviu su G.Petroniene taip pat galėsite rasti naujajame „Kuo būti 2018“ žurnale.

Atrask savo flow būseną

Šeštadienį, vasario 10-ąją, paskutiniąją parodos dieną, 13–13.45 val., seminarą „Kuo būti? Kaip pasirinkti specialybę? moksleiviams ves verslo konsultantas, motyvatorius, ugdymo specialistas Tomas Misiukonis.

Jo teigimu, jaunam žmogui nėra būtina nuspręsti dabar, ką jis darys visą tolimesnį gyvenimą. Jei nežino kur stoti, ar šiemet įstos ne ten kur norėjo, o gal įstojęs pamatys, jog ne to tikėjosi – tai tikrai nebus blogiausia kas gali nutikti gyvenime. Jei tai bus klaida – nieko blogo. Bet kuri gyvenime įgyta patirtis ateityje gali pasitarnauti.

„Pirmiausia rekomenduočiau jaunuoliui susivokti savyje: be išankstinės nuostatos pasiklausyti ką sako aplinka, ką pataria tėvai, nes jie turi daugiau patirties. Ir nebūtina prieš tą aplinką maištauti vien tik dėl to, kad tau pasakė kažką, ko pats nesugalvojai. Patarimus tikrai reikia išgirsti, gal jie bus naudingi. Tačiau jokiu būdu tėvai neturėtų versti savo vaiką tapti fiziku, jei jam mieliau yra piešti ar dainuoti“, – teigia akredituotas ugdymo specialistas T.Misiukonis.

Antras dalykas, į ką reikia atkreipti dėmesį prieš pasirenkant profesiją ar studijų sritį, – daryti tai, kas tave „veža“.

„Anksčiau ar vėliau suprati, kad veikla, kuria užsiimi, tave „veža“ arba ne. Ir jei matai, kad tai, ką tu darai tavęs „neveža“– turi kažką keisi. Jaunas žmogus, būdamas 18 metų, tikrai negali nuspręsti ką jis darys visą tolimesnį gyvenimą. Juolab, kad norai ir pomėgiai metams einant neretai keičiasi“, – sako T.Misiukonis.

Daugiau renginių, kurie vyks parodoje „Studijos 2018“ rasite čia. Apie šią parodą informuosime jus visą šią savaitę. 

facebook_logoKuo būti