Renginio metu kalbinta Inga pasakojo, kad atvyko iš Klaipėdos. Mergina šiuo metu mokosi paskutinėje klasėje ir ateityje norėtų stoti į mediciną. „Visada žinojau, kuo noriu būti, nes mano tėvai – gydytojai. Kažkaip net negalvojau apie kitas specialybes. Ko atvykau šiandien? Iš tikro pasiklausyti galbūt įdomių pranešimų, šiaip draugams kompaniją palaikyti, nes juk pas mus nėra labai didelis pasirinkimas, jei nusprendi studijuoti mediciną. Viską jau kaip ir žinau, dabar reikia egzaminus gerai išlaikyti ir tikėtis, kad viskas bus gerai“, – sakė mergina.

Paroda prasidėjo nuo ryto ir tęsis iki penktos valandos. Taip visas tris dienas. Įvairiose erdvėse vyksta vis kažkas kito – įdomu tai, kad jei nepavyks į vieną ar kitą seminarą užsukti vieną dieną, kitą dieną programoje galima rasti ta pačia tema būsimą seminarą. „Vaikščiojame kartu su drauge Migle, nors ji nori studijuoti menus, o aš – chemiją, tačiau draugiškai einame iš vieno renginio į kitą. Aišku, gal būtų buvę protingiau susirasti kažką iš klasės ar mokyklos, kas nori studijuoti kažką panašaus, kad eiti tik į tikslingus renginius, bet man kažkaip netrukdo. Visai gerai pasiklausyti ir apie kažką kito. Maža ką, gal nepavyks man kokio egzamino išlaikyti, galbūt neįstosiu ir reikės kažką galvoti. O ir temos labai yra įvairios, nebūtinai susijusios su studijomis“, – pasakojo iš Pakruojo atvykusi abiturientė Lina.

Renginyje be abiturientų galima buvo sutikti vienuoliktokų ar dešimtokų, kurie aktyviai domėjosi karjeros galimybėmis. Parodoje sutiktas vilnietis Jonas pasakojo, kad moksi Užupio gimnazijoje. „Esu dešimtoje klasėje. Nesu tas, kuriam sekasi mokintis. Galbūt nesu toks protingas, galbūt šiek tiek pritrūksta man motyvacijos. Ir šiaip esu gal šiek tiek pasimetęs, ko noriu, todėl nežinau, ką man reikėtų labiau mokintis, kas man turėtų būti įdomu. Šiaip gal man visai būtų įdomu kažką su vadyba ar rinkodara daryti? Net nežinau...“, – atviravo dešimtokas.

Šiek tiek pasižvalgysime, ką galima naujo išgirsti net keliose konferencijų salėse. Pavyzdžiui, vienoje jų studentas iš KTU dalinosi savo patirtimi apie „network‘inimą“ ir dalijo patarimus, kaip užmegzti pokalbį, kodėl verta turėti įvairių pavyzdžiu. Įdomu tai, kad Aivaras Rastenis pateikė statistiką, kad net 85 proc. darbų yra gaunama per pažintis. Būtent dėl to yra svarbu žinoti reikiamus žmones, megzti pažintis ir jas palaikyti.

Kitoje salėje Klaipėdos valstybinės kolegijos lektorė pasakojo apie kalbą, kokia yra jos svarba, davė patarimų iš savo žurnalistinės praktikos, kaip efektyviai kalbėti, į ką atkreipti dėmesį. Lektorė įtraukė susirinkusius, kurių beje buvo pilna auditorija, į įvairius žaidimus, praktikas, kurios kėlė juoką, privertė per save perlipti.

Žurnalo „Kuo būti“ seminare motyvatorius ir lektorius Povilas motyvavo jaunimą rinktis tai, kas jiems prie širdies. Lektorius kalbėjo apie įdirbį, kuomet reikia pažinti save. Reikia žinoti, ko nori gyvenime, o tai geriausia yra pažinti save per kitus.

Visas tris dienas lauksime visų moksleivių žurnalo „Kuo būti“ stende, kuriame galėsite įsigyti naujausią žurnalo numerį. Jame daug naujų istorijų, patarimų ir galbūt įkvėpimo, ką daryti ateityje. Taip pat lauksime jūsų 5.1 salėje, kur 14:00 seminare „Kaip pasirinkti specialybę?“ penktadienį ir šeštadienį.