Tarptautinės elektroninės komercijos platformos, skirtos 3D dizaineriams prekiauti skaitmeniniais trimačiais modeliais, „CGTrader“ vadovė Dalia Lašaitė ragina merginas nebijoti, bandyti ateiti į IT rinką, o buvimą moterimi panaudoti kaip privalumą. Anot jos, IT yra unikali sritis, kur tu savo idėjomis ir mąstymu gali sukursti kažką iš nieko. „Tai yra labai plati ir daug džiaugsmo suteikianti sritis. Tas satisfakcijos jausmas, kai tu sugalvoji idėją, padarai ir po kelių mėnesių tavo startuoliu naudojasi visi globaliai – jausmas viduje yra labai malonus“, – teigė D.Lašaitė.

Moteris prisiminė savo kelią į IT. Pasirodo, kad moteris baigė finansų studijas, o po studijų kaip ir daugelis jaunų žmonių pagalvojo apie tai, kad būtų įdomu pradėti kažką savo. Taip jos keliai susikirto su It sfera. „Mano pirmas startuolis buvo pakeleivių paieška t. y. važiuojantiems iš Vilniaus į Kauną bei atgal. Toje sistemoje galėjai susirasti, kas pavežtų. Darėme daug klaidų, būta visokių problemų, bet galiausiai sugebėjome prasimušti ir gauti investicijų iš Jungtinės Karalystės. Pamenu, kad nuvažiavome į JK, o ten buvo daugiau tokių, kaip ir mes. Pamačiau, kad esu vienintelė moteris. Trylika žmonių ir visi vaikinai“, – apie itin mažą skaičių moterų IT srityje kalbėjo Dalia  „Vilnius Coding School“ vykusiame renginyje.

Anot elektroninės komercijos platformos vadovės, dažnai tenka susidurti su situacijomis, kuomet pastebi, kad aplink dirba tik vyrai. „Šioje sferoje nėra daug moterų. Aš manau, kad tai yra viena iš priežasčių, kodėl būtent ir reikėtų moterims bei merginoms pagalvoti apie IT. Per mano visą karjerą teko susidurti su stereotipais, komentarais, bet tai buvo labai pavieniai atvejai. Buvimas moterimi šioje srityje duoda daug matomumo: įvairios konferencijos dabar kviečia kalbėti, nes moterų nėra daug. Jei dirbi kažkokioje kompanijoje, tave visada įsimins, nes esi unikali. Tai, kad nėra moterų daug šioje srityje – privalumas šiuo metu“, – įsitikinusi pašnekovė.

Norėdama padrąsinti merginas pažvelgti į IT pasaulį, D.Lašaitė atkreipė dėmesį, kad yra susidaręs kažkoks stereotipas, kad kuomet kalbama apie IT, visi galvoja apie programavimą. Daugelis net linkę dėti vos ne lygybės ženklą tarp šių dviejų sąvokų. Nereikėtų apsigauti. Pavyzdžiui, Dalios įmonėje dirba 39 žmonės, tačiau tik aštuoni iš jų yra programuotojai. D.Lašaitė ir pati prisipažįsta, kad nėra programuotoja, to nemoka, tačiau sėkmingai vadovauja įmonei. „IT sritis yra be galo įvairi. Kiekvienas žmogus gali rinktis pagal tai, kas jam labiausia patinka. Pavyzdžiui, produkto vadovas rašo, kaip turi atrodyti pats produktas, jo specifikacija, pagal ką programuotojai programuoja. Šalia yra pardavimai, duomenų analizė, marketingas, klientų aptarnavimas. Jei jaučiatės, kad programavimas nėra prie širdies, visada galima rasti kitų rolių IT sferoje“, – kalbėjo moteris.

Ji atkreipė dėmesį, kad šiuo metu IT industrijoje labai trūksta žmonių. Moteris ragina tiek jaunimą, tiek neapsisprendusius, ką nori veikti gyvenime, o galbūt persikvalifikuoti, susisiekti su IT įmonėmis. Anot jos, galima parašyti ir paprašyti atlikti kelių savaičių praktiką, pasižiūrėti, ar tinka ir patinka. Kuomet tai nėra įdarbinimo procesas, tai žiūrima yra lanksčiau. Neretai pasitaiko, kad atėjęs žmogus atlieka praktiką, bet ir lieka įmonėje.