Daugelis šauks, kad tai nesąmonė, nes visi esame girdėję, jog miegas turi teigiamą poveikį mūsų mokymuisi. Juk net patariama, kad prieš atsiskaitymą nereikėtų ilgai mokytis ir naktinėti, o geriau išmiegoti aštuonias valandas. 2016 metais tyrė asmenys, kurie mokėsi prieš miegą.

Kalbama apie užsienio kalbą ir žodžių mokymąsi prieš keliaujant į sapnų karalystę. Tyrimo subjektai buvo suskirstyti į dvi grupes: 40 dalyvių kas 12 valandų mokinosi užsienio kabos. Vieni tai darė ryte ir vakare laukė išmoktų žodžių pasikartojimas, o kiti – vakare, o ryte jų laukė įvertinimas, ką išmoko.

Po savaitės buvo atlikti stebėjimai ir nustatyta, kad tie, kad mokydavosi ir eidavo miegoti, turėjo geresnius rezultatus. Šis eksperimentas truko pusmetį ir jo išvados rodo, kad ilgalaikis efektas yra nenuginčijamas. Taip pat nustatyta, kad mokymasis prieš einant miegoti nėra vienintelis triukas, kuris padeda geriau įsiminti.

Kitas svarbus dalykas – nuoseklumas. Tie, kurie mokėsi nuosekliai t.y. ne tik savaitės dienomis, bet ir savaitgaliais, rezultatai buvo geresni nei tų, kurie mokėsi tik savaitės dienų vakarais. Įprotis yra vienas iš raktų į sėkmę, kuomet kalbame apie mokymąsi.

Panašiai juk būna ir su sportu, kuomet įprantame, tai diena be jo tampa lyg nesava, kūnas tiesiog reikalauja išlieti susikaupusią energiją. Panašiai vyksta ir su mokymosi procesu, kuomet skiriamas laikas kiekvieną dieną tam tikras nustatytas laikas. Mes tuomet labiau susikoncentruojame, mūsų neblaško pašaliniai dalykai ir vienintelis tikslas – įpročio patenkinimas.