Primename, kad platesnę ir išsamesnę informaciją apie priėmimą, prašymų pildymus, datas ir daug kitos svarbios bei reikalingos informacijos galėsite rasti naujame „Kur stoti 2018“ numeryje, kuris prekybos vietas pasieks gegužę.

Neiškalbėjo viso laiko

Portalo kurstoti.lt kalbinti abiturientai po kalbėjimo dalies jautėsi gan gerai nusiteikę. Štai kalbinta Samanta Grigoliūtė teigė, kad sunku tikrai nebuvo. „Pasiruošime buvau gan savimi užtikrinta, susirašiau daug informacijos, tačiau pačio kalbėjimo metu viską greitai išdėsčiau, todėl neiškalbėjau pilno laiko. Tai įvyko todėl, nes norėjau, kad kuo greičiau viskas pasibaigtų“, – kalbėjo mergina. Ji atviravo, kad pirmoje kalbėjimo įskaitoje neapsieita be jaudulio. Mergina taip pat pažymėjo, kad kalbėjo trumpai ir dėl temos – sveiki įpročiai (angl. Healthy habits).

„Mano kalbėjimo partneris labai jaudinosi, tačiau pakalbėjo puikiai, be galo nustebino jo iškalbingumas. Dialogas vystėsi puikiai, tik gaila, kad jis pats nepalaikė akių kontakto su manimi. Ko gero vienas dalykas, kuris be galo nustebino įskaitos metu, tai tik pačių vertintojų ir kitų darbuotojų elgesys, bendravimas. Labai nuoširdūs, palaikantys, nuolatos palinksintys, lyg rodantys, kad eini teisinga linkme. Na, o šiaip galiu pasakyti, nieko baisaus nebuvo, tik gal man pačiai asmeniškai nepasisekė su temomis“, – atviravo Samanta.

Tikėjosi daugiau pagalbos iš pašnekovo

Armandas Žutautas teigė, kad viskas buvo į lengvąją pusę, tik pastebėjo, kad kalbėjimo partneris labai jaudinosi, o tą išdavė drebančios rankos. „Pačiam ne pirmą kartą teko angliškai kalbėt prieš vertintojus (daug olimpiadų), tai kažkaip baimės buvo minimumas. Tikėjausi daugiau pagalbos iš pašnekovo, bet šiaip gerai sutarėm, surinkom, kiek reikėjo laiko šiaip taip tempdami jį ir vos gavosi minimumas. Šiaip viskas ganėtinai normaliai. Nežinau, ar partneris minimaliai kalba angliškai, ar aš per daug pažengęs, bet šiek tiek nusivyliau jo gebėjimais dėlioti sakinius ir tęsti pokalbį. Overall – ne pats blogiausias variantas“, – teigė vaikinas, kurio vidurkis yra 9.3.

Primename, kad abiturientų kalbėjimo dalį sudarė dvi užduotys: monologas ir dialogas. Atliekant pirmąją monologo užduotį skiriama 3–4 min. Kartais nutinka, kad abiturientai įsijaučia ir kalba daugiau nei reikia, tuomet vertintojas gali nutraukti kandidatą. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai tema nėra palanki, o galbūt jaudulys kiša koją, tuomet pokalbį palaikantis vertintojas jam turi užduoti papildomus klausimus, paraginti kalbėti.

Monologų ir dialogų temos

Antrajai dialogo užduočiai atlikti skiriama šiek tiek daugiau nei pirmajai t.y. 4–5 min. Jei pasitaiko, kad vienas iš poros kandidatų neatvyko į egzamino dalį, likusiam kandidatui dialogo užduotį padeda atlikti pokalbį palaikantis vertintojas. Kokios šiais metais užduotys laukė abiturientų?

Monologo temos aprėpė kalendorines šventes: buvo duota informacija apie įvykdytą apklausą ir kandidatui reikėjo atsakyti į žemiau pateiktus klausimus. Pavyzdžiui, kokia yra kandidato mėgstamiausia kalendorinė šventė ir savo pasirinkimą pagrysti. Taip pat tarp monologų temų buvo galima gauti apie kalbų mokymąsi, komandinį sportą. Dialogų temos taip pat buvo gan įvairios: vienos buvo apie aplinkosauginę akciją išvalyti mišką, kita – apie medžių sodinimą, trečia – apie vasaros sporto varžybų organizavimą.

Laikyti anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą pasirinko 20 669 kandidatų. Tuo metu privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą – 18 613, matematikos – 18 233, o istorijos – 10 110 kandidatų.