Kulinarinis menas – tai unikali studijų programa, kurios tikslas yra parengti kulinarinio meno srities specialistus, gebančius praktikoje taikyti fundamentalias ir pažangias maisto technologijų žinias. 

Kulinarinio meno studijų programa išskirtinė. Studijos vykdomos moduliais, kurie pasižymi studijų dalykų aktualumu ir nuolatiniu praktinių įgūdžių tobulinimu.

Kulinarinio meno I kurso studentai nuolat turi praktinius užsiėmimus, kuriuos veda geriausi Lietuvos ir užsienio virtuvės šefai. Pvz. vasario mėnesį vykusį maisto gamybos technologijų modulį – „Klasikinės prancūzų virtuvės pagrindai“, vedė ilgametę vyriausiojo šefo-pedagogo patirtį Alain Ducasse Education (Paryžius, Prancūzija), taip pat Ritz Auguste Escoffler kulinarinėje mokykloje turintis Xavier Bouriot iš Prancūzijos.

Geras virtuvės šefas mokytis turi pradėti nuo prancūzų virtuvės pagrindų. Pirmiausiai reikia išmokti puikiai gaminti pagal klasikos dėsnius, o jau vėliau galima pradėti improvizuoti. Tad būsimieji kulinarinio meno srities specialistai/profesionalai ruošiami vadovaujantis šiuo principu ir 3 savaites gilinsis į klasikinės prancūzų virtuvės gaminimo ypatumus. 

Daugiau apie Kulinarinio meno studijų programą: http://www.ilk.lt/lt/kulinarinis-menas