Vėliau tenka susidurti su viešu kalbėjimu darbe, kuomet reikia pristatyti ataskaitas, pateikti naują idėją, o kitiems tai yra būdas kopti karjeros laiptais, įvardinant savo pasiekimus. Būtent mokykla yra puiki vieta, kuomet galima mokytis kovoti su viešojo kalbėjimo baime ir tapti pasitikinčiu kalbėtoju.

Pirma, pradėkime nuo to, kad šio įgūdžio jums reikės visą gyvenimą. Nesvarbu, kokį darbą dirbsite, kokioje srityje, tačiau įmonės vertina darbuotojus, kurie gerai save išreiškia žodžiu. Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad nebūtinai turi dirbti komunikacijos srityje, kad reikėtų daug kalbėti, šis įgūdis reikalingas bet kokiame darbe: reikia pristatyti savo atliktus darbus kitiems kolegoms, pasidalinti įžvalgomis ir panašiai.

Jei kalbėsime apie darbo paieškas, tai įmonės gauna ne vieną ar du gyvenimo aprašymus. Juose kandidatuojantys yra ganėtinai panašaus išsilavinimo ir yra panašūs įgytais įgūdžiais, tačiau darbdavys dėmesį atkreips į tą, kuris moka gerai iškomunikuoti įmonės ar organizacijos vertybes. Čia ir vėl į pagalbą ateina viešojo kalbėjimo įgūdžiai, nuo kurių sunku pabėgti.

Kai kurie net baigia mokymus, kuriuose gilinasi į viešojo kalbėjimo užkulisius. Taip, jie išmoksta, kaip išlaikyti auditorijos dėmesį, kaip patraukti jų susidomėjimą, bet taip pat jie išmoksta savybių, padedančių kasdieniniame gyvenime. Jiems yra lengviau artikuliuoti, kalbėtis su kolegomis, rasti būdą, kad būtų išgirsti, o kiti girdėtų tai, ką jie nori, kad būtų girdima.

Neatskiriama dalis yra pasitikėjimas savimi. Tikrai visi sutiks, kad kalbėti prieš minią, kurios nežinai, yra tikras iššūkis: dreba kojos ir rankos, gerklėje atrodo, kad užstrigo kažkoks gumulas, pilve skraidžioja drugeliai... Jei nugali viešojo kalbėjimo baimę, nugali ir kitas baimes, kurios galbūt persekioja tave. Iš dalies tu ne tik išsilaisvini, tampi labiau pasitikinčiu, bet ir keičiasi tavo požiūris į kitus dalykus.

Vis iš naujo kažką išmoksti. Visi sutiks, kad mus lengvai įtikina tas žmogus, kuris žino apie ką kalba. Jo balse nesurasi nei dalelės nepasitikėjimo ar nežinojimo. Norint gerai pasirodyti kabant viešai, natūralu, kad į temą yra gilinamasi labiau, daroma gili analizė, bandoma atsakyti į klausimus, kurie gali kilti klausytojams. Taip yra sužinoma ir išmokstama naujų dalykų.

Skamba galbūt keistai, bet tobulinant viešojo kalbėjimo įgūdžius lavėja ir jūsų klausa. Kaip tai? Jei esi tas žmogus, kuris yra pasiruošęs įdėti „extra“ pastangų, tuomet klausysiesi, ką kalba kiti. Tau bus įdomu sužinoti, kaip reikia kalbėti, kaip pakelti balsą, kur daryti pauzes, kur galbūt pabrėžti vieną ar kitą žodį. Viso šio proceso metu ugdosi klausymosi įgūdžiai, kurie pravers ne vienoje situacijoje.