Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje vykdoma Sielovadinės rūpybos studijų programa yra inovatyvi Lietuvoje, susiejanti socialinių mokslų, katalikų teologijos, psichologijos mokslų pasiekimus. Studijų metu įgyti gebėjimai ir žinios įgalina suprasti įvairaus amžiaus asmenis, išgyvenančius dvasinę krizę ar įvairius egzistencinius sunkumus, bei leidžia jiems profesionaliai padėti.

Sielovadinės rupybos studijų programos antrakursė Jolanta Gutauskienė pagalbos moterims linijoje savanoriauja penktus metus. Ji neatlygintinai konsultuoja moteris telefonu. Tai – pokalbiai, kurių metu susiduriama su psichologiškai skaudžiausiais atvejais: vienatve, smurtu, mintimis apie savižudybę.

Jolanta pasakoja, kad savanorystė – be galo prasminga: „Paprasčiausio pokalbio metu gelbėjami žmonės. Mes neduodame patarimų, tačiau išklausome, leidžiame išjausti emocijas, išsikalbėti, pačiam išgirsti save ir atpažinti problemas. Taip, tai nėra lengva, tačiau tokia pagalba be galo reikalinga ir kažkas turi tą daryti – tad kodėl ne aš? Tai man suteikia neįkainojamos patirties ir augina. Neskaičiuoju darbo valandų, tai mano gyvenimo būdas.

Savanorė dėl profesinės kompetencijos prieš dvejus metus įstojo į Šv. Ignaco Lojolos kolegijos Sielovadinės rūpybos studijų programą. Ji sako, kad studijos suteikia teologinių, psichologijos žinių, socialinio darbo metodikų bei moko įvertinti ir spręsti įvairias žmonėms kylančias krizines situacijas remiantis krikščioniška morale. Studentai, baigę šias studijas gali teikti dvasinę, socialinę pagalbą mokyklose, ligoninėse, vaikų namuose ir daugelyje kitų įstaigų.

Be viso to Jolanta dar yra ir Parko galerijos Kaune savininkė. Tad darbas, studijos ir savanoriška veikla – visi susiję su žmonėmis, vienas kitą papildo bei padeda geriau suprasti žmones. Dėkojame Jolantai už dalijimąsi savo šiluma ir dėmesiu su tais, kuriems to labiausiai reikia. 

Daugiau apie sielovadinės rūpybos studijų programą: http://www.ilk.lt/lt/sielovadine-rupyba