Skubios medicinos pagalbos studentas Tautvydas Bielevičius teigia, kad šioje specialybėje tenka nuolat mokytis ir tobulėti. 33-ejų vyras pradėjo nuo paramediko studijų, o sužinojęs, kad atsirado Skubios medicinos pagalbos studijos, nusprendė būtinai įgyti šį išsilavinimą. 

Tautvydas atsako į klausimus apie studijas:

  • Trimis žodžiais apibūdink savo studijų programą:

Naudinga, perspektyvi, unikali.

  • Ką įdomiausio spėjai išmokti?

Man įdomiausios – neurologinės žinios. Būdamas paramediku neturėjau tiek suvokimo, kiek gavau šiose studijose. Mūsų neurologijos dėstytoja pateikė ir įdiegė svarbių ir įdomių dalykų, pavyzdžiui, nedaryti skubotų išvadų, tarkime, pacientui, patyrusiam insultą ar smegenų traumą, neskubėti mažinti kraujospūdžio, nes taip galima sukelti antrinį pažeidimą. Džiaugiuosi gebėdamas perprasti vis daugiau atvejų ir galimų situacijų.

  • Kokios paskaitos labiausiai nenorėtum pramiegoti ir kodėl?

Neurologijos, nes dalykas be galo įdomus, paskaitos įspūdingos, o dėstytoja profesionali.

  • Tavo profesijos atstovas, į kurį lygiuojiesi? 

Mane įkvepia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto skubiosios medicinos lektorius ir klinikų priėmimo skyriaus vadovas Kęstutis Stašaitis. Tai žmogus, kuris geba darbe išlaikyti šaltą protą, atskleisti aukštą profesionalumą ir puikiai komunikuoti visose situacijose.

  • Kokias matai perspektyvas, kur tikiesi būti po penkerių metų? 

Norėčiau dirbti skubioje pagalboje – ten, kur galėčiau būti kuo naudingesnis ir atsiduoti savo darbui.

Daugiau apie Skubios medicinos pagalbos studijas Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje: http://www.ilk.lt/lt/skubi-medicinos-pagalba