Šį kartą nusprendėme į anglų kalbos egzaminą pažiūrėti kitu kampu. Paprašėme italo, kuris jau ne vienerius metus atlikti ir įvertinti užduotis. Taip pat paklausėme nuomonės prieš dešimtmetį baigusios abiturientės, kuri egzamine surinko 98 balus – beveik tobulai. Kuomet egzaminas nelemia nieko, o tai darai savo malonumui, ar jis yra iš tikro toks sunkus ir sudėtingas?

Primename, kad preliminarius atsakymus galite rasti čia.

Užseniečiui pasirodė tinkamo sudėtingumo

Londone gyvenantis ir stiuardu dirbantis Giancarlo Cafarelli pasakojo, kad užduotis atliko per beveik pusvalandį. „Man šis egzaminas, kurį siuntėte, pasirodė tinkamas. Jei kalbėsime apie klausymo užduotį, tai buvo aiškiai artikuliuojama, tačiau kartu ir šiek tiek sudėtinga: na, jei gerai įsiklausai, tai viskas aišku, bet reikia susikaupti. Jei bandysi klausytis kažkur, kur yra kiti pašaliniai garsai, gali ir neišgirsti tam tikrų vietų“, –  pasakojo italas.

Vyras taip pabrėžė, kad informacija, kuri buvo pateikta tiek tekste, tiek įraše, buvo tiksli ir paimti iš kasdieninių situacijų, kas iš dalies palengvina užduočių atlikimą. „Minėjote, kad daugiausiai problemų kėlė klausymas ir paskutinė užduotis, tačiau man ji pasirodė pakankamai aiški. Reikėtų aišku suprasti, kad ne kiekvieno moksleivio lygis yra vienodas, todėl galbūt ir buvo čia problemų. Jei kalbėsime apie klausimus, tai man jie pasirodė gan aiškūs kaip ir visos užduotys“, – pasakojo Giancarlo.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Italijoje tokių anglų kalbos egzaminų nėra. Pas juos vietoj egzamino yra rašoma esė, kurios temą esi pasirinkęs paskutiniais mokyklos metais. Tai kaip tada yra įvertinamas jų anglų kalbos lygis? „Mes mokomės anglų kalba paskutiniais metais, viskas vyksta ja: mokytoja kalba, mes atsiskaitome, todėl ir esė, kurią rašome yra anglų kalba. Atskiro tokio egzamino nėra. Klausymo įgūdžius įvertina mokslo metų eigoje, kuomet atliekame įvairius testus, nes galutinis pažymys yra sudėtinis“, – aiškino italas.

Taip pat nematė kėblumų

Portalo kurstoti.lt kalbinta Rasa mokyklą baigė prieš šiek tiek daugiau nei dešimtmetį. Dabar ji dirba viename šalies bankų, kuriame užima aukštas pareigas. Moteriai dažnai tenka vykti į komandiruotes, todėl anglų kalba nedingo iš jos akiračio. Rasa prisipažino, kad anglų kalbos brandos egzamino užduotis atliko per beveik valandą – koją kišo, kad tai darė po darbo, o kaip žinome, visada išlenda nenumatyti dalykai: tai reikia į skambutį atsiliepti, tai paštą patikrinti. „Anglų kalbą vartoju beveik kasdien, nes tenka derinti įvairias sutartis, bendrauti su klientais ir mūsų partneriais Skandinavijoje. Labiau naudojame verslo anglų kalbą nei tą, kurią mokėmės mokykloje. Kodėl ji skiriasi? Natūralu, kad kalbėdamas tu nenaudoji tiek daug laikų, kuriuos mokėmės mokykloje. Galbūt ir žodynas šiek tiek pasikeičia, nes yra tam tikros frazės, išsireiškimai, kuriuos naudoji kasdien“, –  pasakojo moteris.

Rasa brandos egzamine surinko 98 balus ir, kaip teigia pati, nebuvo nustebinta tokio balo. „Mokiausi gerai, todėl tikėjausi gero rezultato. Tuomet išėjus iš egzamino jis pasirodė nei sunkus, nei lengvas. Jei dabar reikėtų prisiminti užduotis, tai nepavyktų, todėl ir palyginti negaliu. Bet kaip vertinu šio egzamino užduotis? Man jos pasirodė normalios ir suprantamos. Aišku, aš turiu jau patirties, todėl sakyti, kad jis lengvas nedrįsčiau, juk yra įvairaus lygio moksleivių, kurie laiko. Nėra juk visi šimtukininkai“, –  kalbėjo moteris.

Kaip vertina ketvirtąją klausymo užduotį? Rasa prisipažino, kad apie ją jai teko skaityti portaluose ir šiek tiek nugirsti iš kolegės dukros. „Man nekliuvo niekas toje užduotyje. Buvo sakoma, kad kalbėtojas yra šveplas, kad labai greitai kalbėta. Kažkaip nepastebėjau, bet gal ir vėl, esu pripratusi prie greitesnio kalbėjimo tempo, todėl man užduotis pasirodė suprantama. Ir tema – aktuali, todėl įdomu klausytis, neprarandi koncentracijos. Negana to, juk klausomasi du kartus, manau, kad tikrai galima ir iš pirmo jau viską surašyti“, – sakė Rasa.