Teste – tas pats per tą patį

Portalo kurstoti.lt kalbintas Tomas Zabelavičius teigė, kad užduotys buvo vidutinės. „Anksčiau buvo taip, kad programavimas – sunkesnis, o word‘o bei excel‘io – lengvos, tačiau dabar programavimas buvo kaip programavimas, o excel‘io tikrai nebuvo ypač lengvos užduotys“, – savo pastebėjimais dalinosi abiturientas. Jis pasakojo, kad excel‘io užduotys su formulėmis nebuvo sunkios, bet grupavimas/rūšiavimas – gan įdomus.

Anot Tomo, testo dalis nebuvo sunki. „Kaip ir kiekvienas metais vos ne tas pats per tą patį: apie autorines teises, virusus ir t.t. Tikiuosi apie 70/80 surinkti iš šio egzamino“, – vylėsi jaunuolis.

Egzaminą išlaikyti gali net jei nemoki programuoti

Abiturientas Andrius po IT egzamino pasakojo, kad užduotys buvo pakankamai lengvos. Vaikinas pastebėjo, kad jos buvo lengvesnės nei pernai. „Šiaip ir tikėjausi lengvesnių užduočių, nes pernai metų programavimo užduotys tikrai nebuvo lengvos ir daug laikiusiųjų buvo nepatenkinti tokiais aukštais reikalavimais. Užduotis padariau visas, tačiau ties antrąja programavimo užduotimi „suklupau“ ir ne viskas išėjo“, – prisipažino abiturientas.

Andrius įsitikinęs, kad visi laikiusieji šį egzaminą, net jei nemoka programuoti. „Tiek word‘o, tiek excel‘io užduotys reikalavo pagrindinių šių programų žinių, kurias mano manymu turėtų turėti kiekvienas abiturientas“ – įsitikinęs vaikinas. Jis planuoja iš egzamino gauti 75 - 85 balus.

Sunkesnė pasirodė tik programavimo antra užduotis

Portalo kurstoti.lt kalbintas Karolis Malinauskas teigė, buvo lengviau nei tikėjosi. Vaikinas pasakojo, kad testo dalis buvo gan lengva, joje buvo klausimų apie virusus ir įvairias licencijas. Word‘inėje ir excel‘inėje užduotyje Karolis tikisi aukščiausio įvertinimo: „Ten tikrai buvo lengva, nebent neapdairumas gali koją pakišti. Programavimas – jau sunkesnė dalis. Pirmoji jos užduotis buvo irgi gana lengva, tačiau jai atlikti turi vis dėl to turėti tam tikrą žinių bagažą.“

Vaikinas prisipažino, kad antroji programavimo dalis, susijusi su struktūros masyvu, jau buvo sudėtingesnė. Jis atviravo, kad pasidarė užduotis nesuprantama dėl pakankamų žinių nebuvimo. „Realiai manau, kad turėtų būti bent 70 proc., nes gana gerai sekėsi, aišku, jei neskaičiuosime tos antros programavimo užduoties“ , –  pasakojo K.Malinauskas.

Nuvylė testo dalis

Word‘o užduotys buvo lengvos, tik vienas pastebėjimas, kad pirmoje užduotyje reikėjo sukurti teksto stilių pavadinimu „kvietimas“, nors toks stilius jau buvo. Excel‘io užduotys taip pat nebuvo sunkios, nereikėjo naudoti sunkių formulių ar ilgai galvoti kaip apskaičiuoti“, – pasakojo Greta Baranauskaitė. Mergina prisipažino, kad ją šiek tiek nuvylė teorinė dalis, nes iš 8 klausimų buvo tik 2 testo forma: visi kiti – su atvirais atsakymais.

Greta pasakojo, kad programavimo užduotys buvo lengvesnės nei tikėjosi. „Pirmą įveikiau puikiai, antra – kaip visada buvo sunkesnė. Ji nepavyko idealiai, tačiau vis tiek bandžiau rašyti ir susirikti taškų – bent iš atskirų dalių. Jaučiuosi gan užtikrintai, egzaminą tikrai išlaikiau, manau turėtų būti apie 60 proc.“, – įsitikinusi abiturientė.

Apie egzaminą

Egzamino užduočių matrica sudaryta iš temų: saugus ir teisėtas informacijos ir interneto naudojimas, tekstinių dokumentų maketavimas, skaitinės informacijos apdorojimas skaičiuokle ir programavimas. Egzamino užduotyje 50 proc. užduoties taškų atitinka informacinių technologijų bendrąjį kursą, 50 proc. išplėstinio kurso programavimo modulio tematiką.

IT valstybinį brandos egzaminą praėjusiais metais laikė 2414 kandidatai. Šio egzamino išlaikymo riba – 20 proc. taškų iš 100. Egzaminą išlaikė 96,98 proc. 100 balų įvertinimą gavo 4,60 proc. kandidatų (pernai – 10,92 proc.). Visi, išskyrus vieną, gavę šimto balų įvertinimą, mokėsi išplėstiniu kursu ir pirmajame pusmetyje turėjo 9-10 balų įvertinimus.