Būdas pasakyti abiturientų nuomonę

Šiuo metu abiturientai kviečiami pasirašyti peticiją. Viena iš organizatorių Goda Juršėnaitė pasakojo, kad idėja rašyti peticiją kilo, pamačius bendrą visų nepasitenkinimą dėl įrašo kokybės. „Drauge su Aivaru pagalvojome, kad tai būtų geriausias būdas išgirsti kitų abiturientų nuomonę. Didesnis pritarimas galimai atkreiptų NEC dėmesį“, įsitikinusi abiturientė, kuri iš anglų turi aukščiausią įvertinimą – dešimt.

Valstybinio anglų kalbos egzamino užduotis galite rasti čia.

„Prieš valstybinį egzaminą labiausiai ramino jau išlaikytas IELTS, kurio klausymo dalyje iš galimų 9 balų surinkau 8,5, todėl nesitikėjau padaryti daug klaidų. Ruošdamasi tiek valstybiniam, tiek tarptautiniam egzaminui negirdėjau tokio greito įrašo, o ypač, kai užduotis reikalauja įrašyti žodžius“, – pasakojo G.Juršėnaitė.

Pagalba kitais metais lainaktiems

Mergina teigė, kad kitos užduotys nepasirodė sunkios ir bendrai visas egzaminas tikrai nebuvo sudėtingas. Rašymo temos aptartos ir palankios, skaitymas irgi nenustebino, vietomis reikalavo daugiau dėmesingumo, tačiau to ji ir tikėjausi. Kalbant apie peticiją, tai ją jau yra pasirašę maždaug 1100 žmonių. „Norime surinkti kuo daugiau parašų, kad atkreiptume į tai dėmesį. Jei ir tai nepadės mums, gal paskatins atidžiau ruoštis egzamino klausymo užduotims ateinančiais metais“, – pozityviai nusiteikusi kalbėjo Goda.

Praėjusiais metais irgi buvo bandyta rašyti peticiją, tačiau klausiame, ar tikisi sėkmės? „Sėkmingumu kitų peticijų domėtis neteko, o ir baigusių mokyklą draugų tarpe niekam dar neteko to daryti“, – sakė G.Juršėnaitė.

Nori gilesnės analizės

NEC pateikė oficialų atsakymą savo svetainėje po to, kai kilo sąmyšis dėl klausymo užduoties įrašo. Mergina įsitikinusi, kad atsakymo būta pakankamai šabloniško. „Suprantame ir jų poziciją, bet norėtųsi gilesnės situacijos analizės. Jei įrašas tikrai nesiskiria, gal tuomet problema pačiuose diskuose ar naudotoje įrangoje“, – retoriškai klausė abiturientė.

Oficialus NEC atsakymas svetainėje

Patvirtiname, kad NEC interneto svetainėje paskelbtas tas pats užduoties įrašas, kuris buvo naudojamas ir egzamine. Užduoties įrašas egzaminui buvo tiražuojamas (dauginamas) iš to paties kompaktinio disko, iš kurio buvo paskelbtas ir įrašas interneto svetainėje.

Gavę užklausą dėl egzamino vykdymo metu naudoto įrašo trukmės ir viešai paskelbto įrašo trukmės, atlikome iš egzamino vykdymo centrų gautų ir atsitiktinai atrinktų kompaktinių diskų įrašų analizę.

Patvirtiname, kad visų keturių klausymo užduoties dalių įrašų trukmės NEC interneto svetainėje ir kompaktiniuose diskuose yra identiškos. Atitinkamai pirmosios dalies trukmė – 9 min. 08 sek., antrosios – 6 min. 23 sek., trečiosios – 5 min. 52 sek., ketvirtosios dalies – 6 min. 52 sek. Todėl prielaida, kad egzamino metu įraše skambėjusių įrašytų balsų kalbėjimo tempas arba pauzės galėjo būti skirtingos, yra nepagrįsta.

Paaiškiname, kad už brandos egzaminų vykdymą, centrų aprūpinimą reikiamomis priemonėmis atsakingos savivaldybių administracijos. Taip pat informuojame, kad dauguma kompaktinių diskų, skirtų egzamino klausymo daliai vykdyti, pasibaigus egzaminui liko egzaminų vykdymo centruose, tad galima į juos kreiptis ir paprašyti perklausyti egzamino metu naudotus įrašus.