Lisa Gillis  - Ortopedijos technologijos studentė iš didžiausio taikomųjų mokslų universiteto Flandrijos regione, Belgijoje – Thomas More.  Lisa – 3 kurso bakalauro studijų studentė, kuriai šie metai paskutiniai, tad gavusi diplomą iškart pradės dirbti Ortopedijos technologijos srityje. Bet prieš tai dar pabaigs 3 mėn. Erasmus+ praktiką Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje.

Lisa į Šv. Ignaco Lojolos kolegiją atvyko kovo pabaigoje ir jau spėjo čia apsiprasti. Tai labai motyvuota, darbšti ir siekianti maksimumo studentė. Lisa praktiką atlieka keliose įmonėse, nes nori prie praktinės specialybės pusės prisiliesti kuo plačiau. Kelias dienas per savaitę Lisa skuba į „Ortopedijos techniką“, vieną – „Pirmą žingsnį“, o vieną dieną dalyvauja praktiniuose užsiėmimuose Šv. Ignaco Lojolos kolegijos praktikos bazėje kartu su kitais Ortopedijos technologijos studentais.

Susitikome su Lisa Ortopedijos technologijos praktikos bazėje, kur ji su dėstytoja doc. dr. Birute Sinkute ir kitomis studentėmis turėjo praktinius užsiėmimus.

3 savaitės – tiek Lisai užtruko pagaminti kulkšnies pėdos įtvarą, kuris pritaikytas individualiems kliento poreikiams, t.y. krentančiai pėdai. Tai problema, su kuria susiduriama gana dažnai. Krentanti pėda (nukarusi pėda) yra eisenos sutrikimas, kai einant sunku pakelti priekinę pėdos dalį, tai verčia pirštus vilkti palei žemę. Krentanti pėda nėra liga, tai simptomas, bylojantis apie tam tikras stuburo problemas. Dažniausiai krentančią pėda sukelia peronelinio nervo pažeidimas. Peronealinis nervas yra sėdmenų nervo šaka. Kadangi jis yra labai arti paviršiaus, jis gali būti lengvai pažeistas.

Pėdos kulkšnies įtvarai gali būti įvairūs – pagaminti iš aukštatemperatūrio termoplastiko, padailinti oda (atrodantys kaip batai), itin lengvi - anglies pluošto, mažesnėms problemoms – elastiniai ir pan.

Kitą savaitę Lisa pradės praktiką dar vienoje vietoje – Ortopedijos klinikoje. Linkime sėkmės ir laukiame įspūdžių iš naujos vietos.

Daugiau apie Ortopedijos technologijų studijų programą: http://www.ilk.lt/lt/ortopedijos-technologija