Šioje Dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo specialybėje susipažinsite su labai plačiu spektru tekstilės technikų ir jų pritaikymu, o jas įvaldę galėsite pagaminti įvairiausius dirbinius, kuriais džiaugsitės, džiuginsite artimuosius ir puošite namų interjerą.

Pavyzdžiui, tokį paprastą aksesuarą kaip draugystės apyrankę galima ne tik rišti, bet ir pinti kumihimo disku. Be to macrame technika, derinant  rišimo mazgus su kilpomis ir karoliukais, galima sukūrti įvairiausių dalykų: ne tik apyrankių, bet ir kaklo papuošalų, raktų pakabukų, rankinių, netgi hamakų ar užuolaidų.

Su skiautiniais, aplikacija, šenilo ir koriuko technika, susipažinsite siuvimo pamokose čia įgytas žinias galėsite pritaikyti kurdamos jaukią namų aplinką.

Susipažinsite su spalvų teorija, harmoningu jų derinimu bei komponavimo pagrindais. Piešite ant šilko pagal pačių sukurtą projektą, marginsite audinius shibori ir batikos technikomois, susipažinsite su augalinio dažymo galimybėmis. Išmoksite velti ir šlapiuoju, ir sausuoju būdu nuo karoliuko iki kepurės ar šaliko. Sužinosite vėlimo paslapčių.

O jeigu mezgimas virbalais ar nėrimas vašeliu kam nors atrodo labai gerai žinomas, tai tikrai nustebsite, kiek dar visko galima sužinoti ir išmokti.

Kiekvienai moteriai patinka puoštis įvairiais, skoningais aksesuarais, o čia yra galimybė pabandyti juos kurti pačioms – tapti aksesuarų dizainerėmis: ne tik nerti vašeliu žgutą ar velti sagę, bet išbandyti „kanzashi“, „sutažo“ ir kitas įdomias technikas.

O kai išmoksite visų šių kruopštumo reikalaujančių dalykų, be vargo pagaminsite ir unikalią interjerinę lėlę, kuri aplinkai suteiks gyvumo, jaukumo ir paslapties, ir klasikinę, rengiamą Valdorfo lėlę, kuri gaminama tik iš natūralių medžiagų, nes yra skirta vaikų žaidimams.

Tekstilininko profesija reikalauja daug pastangų, kūrybiškumo, technologinio išmanymo, bet taip pat teikia labai daug džiaugsmo.

   Kaip jau supratote ši profesija palanki ir privataus verslo kūrimui.

                                                                                  Profesijos mokytoja Renata Laurinavičiūtė