„Pagrindinis patarimas yra toks, kad žmogus turi būti pailsėjęs prieš egzaminą, geros savijautos, nepervargęs, o tada ir protas geriau veikia. Jei būčiau mokinys, tai nors ir liko kelios dienos, bet lankyčiau mokytojų organizuojamas konsultacijas, nebijočiau klausti mokytojo ir nesinervinti, jei nepadarai labai daug: nesuspėji ar nepakanka žinių. Svarbiausia yra ne imituoti ruošimosi egzaminui, bet kiek galima sau naudingai padirbėti“, – sakė Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos prezidentė Regina Rudalevičienė.

Pašnekovė taip pat patarė abiturientams pasižiūrėti NEC svetainėje paskelbtą brandos egzamino programą. „Pasitikslinti, pasižiūrėti, kokie yra reikalavimai keliami tiems, kurie mokėsi bendrojo ar išplėstinio kurso programas. Peržiūrėdami šią programą mokiniai tikrai atgamins viską, ką mokėsi per pastaruosius dvejus metus ir galbūt suras, kur dar nėra tvirti jų gebėjimai. Tada galės pasikartoti. Patarčiau atidžiai pasižiūrėti valstybinio brandos egzamino formulyną, kuris yra pateiktas matematikos egzamino programoje. Mokinys jau žinos, kokias formules gali rasti ir vėlgi pastebės, kurių nemoka. Dar galima pasikartoti“, – patarimais dalijosi R.Rudalevičienė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad moksleiviai prieš egzaminą turėtų išsinagrinėti savo skaičiuotuvą. „Kartais mokiniai praleidžia daug laiko nežinodami, kaip ten tuo skaičiuotuvu pasinaudoti. Pasiskolina išvakarėse ar tą pačią dieną, o paskui nežino, kokias funkcijas atlieka, ieško mygtuko, praleidžia daug laiko“, – teigė pašnekovė.

R.Rudalevičienė atviravo, kad jeigu pati būtų abiturientė, tai besiruošdama egzaminui taip pat  pasiimtų iš NEC svetainės viešai paskelbtas praėjusių metų užduotis ir vertinimo instrukcijas. „Gilinčiausi, kaip yra skiriami taškai. Tai yra tikslingas ruošimasis“, – teigė Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos prezidentė.

Pašnekovė taip pat atkreipė dėmesį, kad NEC yra toks dokumentas, kuriame yra surašyti minimalūs reikalavimai: reikia pasižiūrėti, ar mokinys išsprendžia tuos uždavinius, ar ne. „Žinau, kad daug mokinių registravosi laikyti egzaminą, nesiruošdami tikrai nueiti. Buvo abejojančių, todėl jie rezervavo sau tokią galimybę, bet ruošiasi neiti. Jei tau egzaminas nėra būtinas ir jauti, kad gali jo neišlaikyti, gal nereikia kaip į loteriją nueiti. O jei nueis, tai nereikia piktintis, kad ne visada pavyksta laimėti“, – įsitikinusi R.Rudalevičienė.

Paklausus, ar galima numatyti kažkokių dėsningumų ar pasikartojančių temų matematikos brandos egzamine, kurias galbūt galėtų dar kartą abiturientai pasižiūrėti atidžiau, R.Rudalevičienė nuramino: „Visos temos yra programoje. Dėsningumo nėra, kad kažkas pasikartotų metai iš metų. Paima ir pakeičia užduočių rengėjai: neleidžia užsnūsti nei mokytojams, nei mokiniams.“

Tikimės, kad šie praktiniai patarimai šiek tiek padės kiekvienam abiturientui, besiruošiančiam šeštadienį vykstančiam egzaminui. Linkime kiekvienam iš jūsų sėkmės.