Ergoterapeutai dirba su traumas patyrusiais, nuo įgytų ar įgimtų ligų kenčiančiais pacientais: moko ir skatina juos atlikti įvairius tikslingus veiksmus, kuriais siekiama mažinti patologiją, atkurti ir sustiprinti pacientų galimybes, savęs ir aplinkos kontrolę užtikrinančius įgūdžius.

Pasak paskutinio kurso LSMU ergoterapijos studentės Rūtos Bučinskaitės, studijuoti šią sritį LSMU motyvuoja tai, kad įstojus pasiteisino viskas, ką apie ją buvo girdėjusi anksčiau. „Iš tiesų norėjau bendrauti su žmonėmis, ne tik išrašinėti receptus ar atlikinėti žmonėms kokias nors procedūras. Jau pirmame kurse teko galimybė išmėginti ergoterapiją praktikoje ir pamatyti, kaip ergoterapeutai dirba įvairiose įstaigose“.

Svarbi šių studijų ypatybė –  net tūkstantis valandų klinikinės praktikos, kuri atliekama vienoje didžiausių ligoninių Baltijos šalyse – Kauno klinikos bei kitose Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose. Įgiję pakankamai sudėtingų atvejų praktikos, absolventai puikiai parengiami savarankiškai dirbti iš karto po studijų.

„Universitetas patraukė tuo, kad yra gerai žinomas ir vyksta glaudus bendradarbiavimas su Kauno klinikomis. Studijų metu įgauni daug praktikos ir teorinių žinių. Kadangi LSMU dėl šių savybių yra aukšto lygio universitetas, todėl ir patraukė“, – apie apsisprendimą studijuoti ergoterapiją kalbėjo studentė. R. Bučinskaitė.

Tokią studijų metu sukauptą patirtį būsimi darbdaviai vertina labai gerai. „Vis dėlto, tai yra aukštasis universitetinis išsilavinimas, todėl darbinantis visada teikiama pirmenybė universiteto absolventams, – tvirtino studentė. – Studijų metu, ypač paskutiniame kurse, dėstytojai stebi, kaip dirbi, ir dažnai sulaukiama pasiūlymų ateiti dirbti. Jie tiesiog mato, jei esi perspektyvus studentas ir gebi dirbti su pacientais, tai jie tiesiog pakviečia tave dirbti“, – apie plačias karjeros perspektyvas LSMU baigus ergoterapijos studijas kalbėjo R. Bučinskaitė.