Primename, kad prekybos vietose jau galima rasti naujausią žurnalo „Kur stoti“ numerį, kuriame apstu informacijos apie stojimą, konkursinį balą ir panašios informacijos, aktualios abiturientams.

Užduotis galite rasti čia.

Situacija nuliūdino

Portalo kurstoti.lt kalbintas Danielius Čekas nebuvo nusiteikęs itin gerai ir netryško pozityviomis emocijomis po matematikos egzamino. Vaikinas prisipažino, kad situacija tikrai liūdna: „Visi, su kuriais kalbėjau, nusivylę egzaminu. Jaučiasi labai didelis skirtumas nuo praeitų metų egzamino. Kai ruošiausi, sprendžiau 2012-2017 metų egzaminus: nei vienas nepasirodė toks sunkus kaip šių metų“, –  emocijų neslėpė abiturientas.

D.Čekas pasakojo, kad sunkiausios užduotys buvo 3 dalyje, bet ir pirmose dvejose reikėjo pamąstyti. Vaikinas prisipažįsta, kad daug kur laiko tuščią vietą atsakymų lape ir nieko neįrašė. palikau tuščia. „Mano metinis yra 7-etas, bet egzamino rezultatas to tikrai neatspindės, bijau, kad net neišlaikysiu“, –  be optimizmo kalbėjo jaunuolis.

Egzaminas paskatino išvykti svetur

Domas Stažinskas pasakojo, kad egzaminas sekėsi vidutiniškai, bet neblogai: „Džiaugiuosi, jog šis egzaminas paskatino mane ieškoti laimės svetur.“

Vaikinas pasakojo, kad apskritai egzaminas jam pasirodė sunkus. „Užduotys buvo labai sudėtingos ir, norint įveikt, turi būti su dideliu žinių bagažu . Sunkiausia dalis buvo 3-ioji. Be abejo, šiek tiek galbūt lengvesnė pirmoji. O apie labai didelius rezultatus, net svajoti nesinori“, – sakė D.Stažinskas.

Chaotiškumas egzamino užduotyse

Kitas kalbintas abiturientas Kastytis Šavalinskas nebuvo toks pesimistiškas. „Egzaminas tikrai nebuvo kažko netikėto, bet buvo sunkokas. Pirmą ir antrą dalį išsprendžiau per šiek tiek mažiau nei valandą ir jos nesukėlė per daug didelių sunkumų, o trečia dalis, kuri sukėlė šiek tiek šoko, buvo kova su laiku ir mėginimas padaryti kiek įmanoma daugiau“, –  prisipažino jaunuolis.

Kastytis pasakojo, kad egzamine buvo iškilusi problema, kad dėl šoko, pamačius trečios dalies užduotis, nesugebėjo mąstyti šaltu protu ir susidoroti su keliomis užduotimis. „Sunkiausios egzamino metu man buvo 20, 21 ir 24.3. užduotys, bet po egzamino, atsigavus nuo neigiamų poegzamininių emocijų, darkart peržiūrėjus užduotis ir suvokiau, jog tik 24.3 man būtų neperkandama. Labiausiai kliuvo kai kurių užduočių chaotiškumas (pavyzdžiui, 18 užduotis), nes chaosas užduotyje priverčia chaotiškai mąstyt ir gali nesudėtingą užduotį paverst iššūkiu“, –  savo pastebėjimais dalijosi jaunuolis. Jis tikisi, kad jei viskas bus padaryta gerai, tai gal įmanoma bent 70 gauti.

Abiturientas Arvydas Katkus po egzamino nedaug žodžiavo. „Nebuvo nei labai sunkus, nei labai lengvas, o nuotaikos tai liūdnos. Pridariau žioplų klaidų... Planuoju apie 50 gauti“, – teigė jaunuolis.

Koją pakišo tikimybių teorija

Dešimt iš matematikos turintis Armandas Barkauskas pasakojo, kad egzamino pradžia buvo  įprasta iki 3 dalies. „Kai kurios egzamino užduotys turėjo „kabliukų“, nes atrodo paprastos, bet kažko gali nepastebėti. Šiaip matematiką myliu, tačiau niekada nesisekė tikimybės, o būtent šiais metais paskutinis uždavinys (net 6 taškų) buvo tikimybių teorijos. Visumoje egzaminas palyginus su praeitų metų atrodo sunkesnis, bet visgi viliuosi geriausių rezultatų“, –  optimistiškai kalbėjo jaunuolis.

Kaip atrodė egzaminas?

Visiems kandidatams buvo pateikta užduotis, kurią sudarė trys dalys. Pirmoje dalyje buvo pateikta 10 uždavinių su pasirenkamaisiais atsakymais (kiekvieno iš jų teisingas atsakymas vertinamas po 1 tašką). Antroje dalyje buvo pateikta 6 (struktūruoti ir nestruktūruoti) trumpojo atsakymo uždaviniai, kurių vertinamas tik atsakymas (kiekvieno šio uždavinio ar jo struktūrinės dalies teisingas atsakymas vertinamas 1 tašku – iš viso 12 taškų). Trečioje dalyje pateikti 8 (struktūruoti ir nestruktūruoti) uždaviniai, kurių sprendimai ir teisingi atsakymai vertinami 3–6 taškais (iš viso 38 taškai).

Visą matematikos valstybinio brandos egzamino užduotį sudaro 60 taškų, iš kurių 40 proc. atitinka bendrąjį kursą, t. y. 24 taškai, o 60 proc. – išplėstinį kursą, t. y. 36 taškai. Užduotyje tiek minimalius, tiek kitus bendrojo kurso reikalavimus atitinkantys uždaviniai buvo suformuluoti iš visų egzamino programos matricoje nurodytų veiklos sričių, šie uždaviniai buvo pažymėti raide B.

Matematikos brandos egzamino užduotis parengta pagal matematikos brandos egzamino programą. Užduotyje pateikti uždaviniai pagal tematiką ir sudėtingumą skatina mokinius mąstyti taikant matematikos žinias ir sprendžiant ne tik matematinius, bet ir gyvenimiškus uždavinius, pavyzdžiui, keliais skirtingais būdais galima pastatyti mašinas stovėjimo aikštelėje, apskaičiuoti, kiek cukraus yra gėrime, apie jaunimo pamėgtą žaidimą Pokemon

Matematikos valstybinio brandos egzamino kandidatų darbus vertins 170 vertintojų. Darbų vertinimas prasidės birželio 18 d.

Praėjusių metų statistika

Praėjusiais metais matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 17247 kandidatai iš 18406 užsiregistravusių į egzaminą 2017 metų kovo mėnesį. Egzamino išlaikymo riba – 10 taškų. Egzaminą išlaikė 94,36 proc. visų laikiusiųjų. Šiame egzamine visi šimto balų įvertinimą gavę mokiniai mokėsi išplėstiniu kursu.