Mūsų šaunieji studentai Neringa Smailytė, Audrius Paukštys ir Laurynas Kiškis savo grupėje iškovojo 2-ą vietą (iš 6 komandų), o bendroje įskaitoje iš 40 komandų liko 8-oje vietoje! Rezultatai tiesiog fantastiški, o šis studentų laimėjimas svarbus ne tik jiems patiems, Šv. Ignaco Lojolos kolegijai, bet ir visai Lietuvai.

Kalbiname Neringą ir Audrių apie patirtį Ukrainoje:

Kiek užduočių turėjote įveikti žaidynių metu? Koks jų pobūdis.

Žaidynėse turėjome įveikti 13 užduočių, kurios buvo labai įvairios: nuo testų, vairavimo užduočių, situacijų, stacionaro, iki priėmimo. Taip pat buvo daug užduočių, kurios buvo persipynusios.

Kokia užduotis įsiminė labiausiai?

Vieną įsimintiną situaciją įvardinti sunku, jų buvo kelios. Kaip vieną sudėtingesnių Neringa įvardina šią: „Avarija. Vyras išlipęs iš automobilio, vaikšto pasimetęs, o automobilyje moteris, kuri atlikus apžiūrą paaiškėja, kad laukiasi. Jai nuteka vandenys, iškritusi virkštelė, kas reiškia, jog jai prasidėjęs patologinis gimdymas.“ Kaip teigia Neringa, reikia labai operatyviai susiorientuoti ir priimti sprendimus, nes ir „avarija, ir vyras sužeistas ir moteris gimdo...“.

Audrius Paukštys, kuris yra Lietuvos kariuomenės karo medicinos tarnybos paramedikas, jau turi praktinės patirties. Kaip įdomiausias ir labiausiai patinkančias jis įvardino masines nelaimes. „Žaidynių metu, kai gavome užduotį, kurioje buvo įvykusi masinė nelaimė, iškart ėmiausi iniciatyvos ir sakiau Neringai, kad šiai užduočiai vadovauju aš. Niekas neprieštaravo“ J. Kaip teigia Audrius, jam patinka ritmas, kai reikia išskirstyti sužeistuosius ir priimti sprendimus dėl pagalbos suteikimo.

Kaip įsimintiniausią Audrius įvardina dvigubo kraujavimo sceną, kurios metu vienam susitvarkyti praktiškai neįmanoma, tuomet komandinis darbas tampa itin svarbus.

Jūsų komandą sudarė 3 nariai? Tikriausiai reikia didelio susitelkimo ir suprasti vienas kitą iš pusės žodžio?

Mūsų komandą labai gyrė būtent dėl šių savybių. Aš buvau komandos vadas, bet buvo situacijų, kai net nereikėjo daug kalbėti, vyrai suprato kaip elgtis iš žvilgsnio. Buvo tikrai labai gražus komandinis darbas“, - teigia Neringa.

Kiek laiko esate pažįstami su komandos nariais?

Laurynas yra II kurso studentas, tad paskaitų metu nesusitikdavome, tačiau esame pažįstami nuo praktikos, kurią kartu atlikome Greitosios medicinos pagalbos stotyje. Su Audriumi esame grupiokai.“ – sako Neringa.

Pabaigai:

„Žaidynės turi neįkainojamą įtaką mums kaip specialistams. Baigus studijas ir pradedanti darbą Greitosios medicinos pagalbos stotyje, dabar būsiu kur kas labiau užtikrinta savo jėgomis, dėl to, kad su nemažai situacijų susidūriau žaidynių metu. Tai bus prisiminimas visam gyvenimui. Esame labai dėkingi Šv. Ignaco Lojolos kolegijai ir, žinoma, savo vadovei Irenai Malašauskienei už šią galimybę“ – dėkoja Neringa.