"Italija, tai šalis, kuri nė vieno nepalieka abejingo. Čia yra tiek daug ką nuveikti ir pamatyti, kad brangini kiekvieną dieną. Gamta yra nuostabi, įtraukianti savo kraštovaizdžiu, kitaip tariant, nesiliauji ja žavėtis. 
 
Adrijos jūra labai šilta ir užburianti! Kadangi gyvenam prie pat jos, keliamės ir gulamės su į jūros krantą atsimušančių bangų garsais, matom nuostabius saulėlydžius. Dažnai abi pasijuntam tarsi meditacijos būsenoje, be to, nuolatos jaučiamės žvalios ir pailsėjusios. 
 
Italai labai draugiški ir moka džiaugtis gyvenimu, ir tai daro gan paprastai - jie tiesiog gyvena šia diena. Niekada niekur neskuba ir netgi pamiršta ką buvo pažadėję, nes jie nesuka sau per daug galvos! Pradžioje tai atrodė keista ir netinkama, bet ilgainiui žavu ir paprasta. Galbūt todėl jie ilgai gyvena, nes priešingai nei mes, nuolatos skubantys ir įsitempę, jie yra labiau atsipalaidavę. 
 
Tikrai įsitikinom, kad Italijoje picos vienos skaniausių pasaulyje, ledai ypatingo skonio, o jau makaronų įvairovė... Išties, Italijoje virtuvė viena iš geriausių, ir pagyvenus ilgiau supranti, kad ne tik picomis ir makaronais jie gyvi. Italai valgo laba daug jūros gėrybių, žuvies, be galo platus vaisių, daržovių pasirinkimas, gausybė įvairių sūrių, kumpių, saldumynų. Bet kad ir kiek teko paskanauti įvairiausių skanumynų, vistiek pasiilgstame lietuviškų patiekalų. 
 
Kiekvieną dieną, darbo valandomis, kartu su Akvile, esam šalia tų žmonių, kuriems reikia mūsų pagalbos. Stengiamės įnešti jaunatviškumą, energingumą, puoselėti grožį bei skatinti jų užimtumą. Kaip jau minėjom, šioje aplinkoje yra ir visai neveiksnių ligonių. Žvelgdami į juos išoriškai, regime neišvengiamą žlugimą, tačiau retai - tą sielos pusę, kuri nuo mūsų pasislėpusi. Būnant šalia jų, reikalingas ypatingas nuoširdumas, suvokiant, jog jų viduje yra daug daugiau nei mato akys. Kiekvieną iš mudviejų atskirai, tai asmeniškai labai paliečia.
Ši patirtis abiems tarsi perkrauna visą galvoje esančią sistemą suvokimo ir turės išliekamąją vertę. 
 
Likusi dalis gyventojų yra labai šaunūs, dalis jų labai talentingi dailininkai, buvę architektai, šokėjai ir kt. Dėl ligos, senatvės ar iš dalies mažesnio veiksmingumo, jie yra čia kartu su visais. Bet jie visi tokie turtingi vidumi ir savo gyvenimo istorija. Tad mūsų buvimas su jais tarsi mainai, kurie praturtina kiekvieną iš mūsų.
 
Laisvalaikio metu, pasikraunam energijos keliaudamos po netoliese esančius miestus. Kiekvienas iš jų, turi kažką savito, kas išlieka ilgam atmintyje. Mūsų planuose dar daug visko, tad būtinai pasidalinsim!"
 
Daugiau apie Šv. Ignaco Lojolos studijų programas: http://www.loyola.lt/lt/studiju-programos