Pasak studentės, puiki bendruomenė studentui, o ypač pirmakursiui, yra labai svarbi. „Tu nesi numestas, tu esi kuruojamas, tau yra tikrai suteikiama visapusiška pagalba bet kokiu klausimu“, – teigia Marija. Tai ypač svarbu renkantis slaugos studijas.

Slaugytojai yra viena didžiausių sveikatos priežiūros specialistų grupių. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, visoje planetoje bet kurią minutę į pagalbą žmogui yra pasirengę atvykti apie 6 mln. slaugos specialistų. 100 000 mūsų šalies gyventojų tenka 743 slaugytojai. Slaugytojai – vieni paklausiausių specialistų Lietuvoje ir Europoje.

Nusprendę studijuoti slaugos studijas LSMU bus mokomi modulinio mokymo principu; teoriniai dalykai jungiami su klinikine praktika. Studentai čia susipažins su humanitariniais ir socialiniais bei biomedicinos mokslais: mokysis bendravimo ir psichologijos, sveikatos priežiūros pagrindų, žmogaus anatomijos, mikrobiologijos, genetikos, farmakologijos, slaugos technikos, specialiosios, geriatrinės slaugos ir kitų dalykų. Klinikinei slaugos praktikai skiriama daugiau nei 2000 valandų praktika, kuri atliekama kasmet; galima pasirinkti norimą miestą ir ligoninę, o pagal nustatytą praktikos pobūdį – ir skyrių.

Baigę šią studijų programą absolventai galės dirbti bendrosios praktikos slaugytojais sveikatos priežiūros įstaigose, valstybinėse ir privačiose visų sveikatos priežiūros lygmenų įstaigose ir institucijose: ligoninėse, poliklinikose, vaikų gydymo ir ugdymo, sveikatingumo paslaugas teikiančiose įstaigose, globos namuose, pensionatuose ir pan., slaugyti ligonius namuose.