Norint sėkmingai įkurti verslą, nuolat reikia domėtis naujovėmis ir tobulėti. Siekiant tapti sėkmingu verslininku, reikia daug darbo, ryžto ir pastangų bei nuolatinio mokymosi. Verslo pasaulis yra gana sudėtingas, kuris kasdien gali pažerti įvairiausių netikėtumų. Nors versle yra daug ekonomikos, strategijų ir kitų gana nuobodžių dalykų, pažvelkime į verslą iš kitos pusės ir peržiūrėkime įdomiausius faktus susijusius su verslu.

Verslo pradžioje svarbus kiekvienas euras, tačiau daugelis pradedančiųjų nepasinaudoja galimybėmis, kurios nieko nekainuoja. Nieko, išskyrus šiek tiek laiko, todėl, jeigu norite sužinoti, kaip savo idėją ar pomėgį  paversti verslu,  visus atsakymus galite rasti mokydamiesi Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje, Prekybos ir verslo skyriuje, Imitacinėje bendrovėje  „Vigora“.

Nuostabiausias dalykas yra tai, kad mokiausi šioje mokykloje, kad atlikau praktiką imitacinėje bendrovėje, kurioje  mokiniai, nerizikuoja savo pinigais, turi unikalią galimybę patys priimti sprendimus: suburti komandą (kuriantiems verslą yra būtina turėti žinių ne tik konkrečioje srityje, bet ir kaip sėkmingai suburti sėkmingą komandą, ją motyvuoti bei jai vadovauti. Komandą parenka firmos direktorius (mokinys), ar sėkmingai ji suburta, parodo laikas...), formuoti prekių asortimentą, kurti reklamos priemones, surasti tinkamus tiekėjus,  pirkėjus, atsiskaityti už prekes, mokėti atlyginimus darbuotojams ir t.t. Mokiniai, dirbdami bendrovėje, gali pabūti įvairiose pareigybėse, priimti vadybinius bei finansinius sprendimus. Jeigu nepavyksta kažko atlikti, tai ne bėda, mes čia tik mokomės. Iniciatyvūs mokiniai turi galimybę dalyvauti įvairiuose tiek respublikiniuose, tiek tarptautiniuose renginiuose, todėl man teko laimė atstovauti Lietuvos Imitacines bendroves Pasaulinėje mugėje Vokietijoje (http://www.vigora.vtpvm.lt/news/60/78/VPMF-Vigora-sekmes-istorija),  dalyvauti tarptautinėje IB mugėje Klaipėdoje (http://www.vigora.vtpvm.lt/news/65/78/19-oji-tarptautine-verslo-praktinio-mokymo-firmu-muge-Klaipeda-2015) bei  Tarptautinėje IB mugėje Vilniuje  (http://www.vigora.vtpvm.lt/news/80/78/VPMF-Vigora-auksine-muges-firma)

Mano galvoje nuolat kirbėjo kūrybiškos ir inovatyvios verslo idėjos, todėl pasinaudojau imitacinėje bendrovėje tuo, kas suteikiama: tai verslo, ekonomikos, vadybos, marketingo ir kt. žinios, kur palaikomos  mokinių įvairios iniciatyvos, skatinančios domėtis verslu.  Imitacinėje bendrovėje vyksta realus gyvenimas, išskyrus tai, kad   nėra grynų pinigų (tik sąskaita banke) ir tikrų prekių (jos kataloge). Čia svarbu suprasti, ar ketinantis pradėti verslą asmuo iš tiesų yra pasiryžęs siekti savo tikslų, ar turi noro turėti tam reikiamų įgūdžių. Jeigu turi noro, užsuk, taip, kaip padariau aš, turintis dabar savo verslą ir pagrindą po kojomis!

Buvęs mokinys                                                              Deividas Malinauskas