Primename, kad dar nėra paskelbti visų brandos egzaminų rezultatai, tačiau visada galite „pasimatuoti“ studijų programas ir pamatyti, ar užteks turimų įvertinimų įstoti, portalo konkursinio balo skaičiuoklėje. Skaičiuoklė – puikus įrankis, pildant prašymą studijuoti LAMA BPO sistemoje.

Taip pat primename, kad iškilus klausimams apie stojimą, jų tvarką bei kitus susijusius dalykus, atsakymus rasite jau prekyboje esančiame žurnale „Kur stoti“.

Tikėjosi gauti bent 10 ar 20 balų daugiau

Gedas Steišiūnas pasakojo, kad tikėjosi geresnių rezultatų nei gavo. Anot abituriento, jis tikėjosi bent jau po 10 ar 20 balų daugiau. Vaikinas kaip pavyzdį pateikia matematikos egzaminą. Sprendžiau mokykloje 2017 metų matematikos valstybinį egzaminą ir surinkau 80 balų. O šiemet iš viso surinkau 61 balą. Gaila, kad tiek mažai, bet labai tikiuosi, kad man to pakaks stojant į Kauno technologijos universitetą. Jei kalbant apie visus egzaminus, tai aš įsivaizduoju, kaip sunku buvo tiems mokiniams, kurie į egzaminą atėjo tikėdamiesi, kad bent išlaikys. NEC galėjo pakeisti vertinimo lentelę“, – įsitikinęs G.Steičiūnas.

Daugiau apie egzaminų rezultatus galite rasti čia.

Apeliacijų niekas nežada teikti

Ieva Žvykaitė yra iš tų „laimingųjų“, kurių egzaminų rezultatai nenuvylė. Ieva atvirauja, kad iš matematikos galbūt tikėjosi daugiau: virš 90, tačiau palyginus su šių metų užduočių sunkumu, gavus 83, ji apsidžiaugė. I.Žvykaitė pasakojo, kad, pavyzdžiui, iš anglų kalbos gavo daugiau nei tikėjosi, todėl pamačius įvertinimą, ji buvo maloniai nustebinta. „Geriausiai pasisekė lietuvių kalba ir literatūra bei biologija, todėl labai džiaugiuosi – šiems dalykams tikrai skyriau daug laiko“, – kalbėjo abiturientė.

Ieva pasakojo, kad jos klasėje daug gabių mokinių, todėl joje atsirado ne vienas ir ne du šimtukus ir iš anglų, ir iš IT, ir iš biologijos gavusių mokinių. „Rezultatais daugmaž visi yra patenkinti, kiek girdėjau apeliacijų niekas nežadėjo teikti. Su mokytojais neteko aptarinėti vertinimo, nes esu išvykusi. Pasiskaičiavau savo konkursinį balą, gavosi gana aukštas, todėl tikiu, jog pavyks įgyvendinti savo planus. Viliuosi, jog abiturientų nenuliūdino rezultatai ir neatėmė motyvacijos siekti savo svajonių. Juk visada galima rasti būdą kaip įgyvendinti troškimus“, – optimizmu tryško mergina.

Vertinimo sistema palanki mokiniui

Portalo kurstoti.lt kalbinta Reda Stankevičiūtė pasakojo, kad rezultatai aukšti, todėl ji ir jos kolegos yra patenkinti tokiais įvertinimais. Tačiau mergina atkreipia dėmesį į matematikos egzaminą, kad jo rezultatai daug ką nuvylė: „Bet vertinimo sistema gerokai pasislinko į mokiniams palankią pusę.“

Reda – Vilniaus Mykolo Biržičkos gimnazijos abiturientė. Anot jos, tarp kolegų vyrauja tikrai geri rezultatai. „Visai nemažai 100tukų. Šiaip šiemet labai geri lietuvių rezultatai. Jei ne matematika, tai aš būčiau patenkinta“, – atviravo vilnietė.

Žadama rašyti peticijas

Ieva Paulina Gadeikytė pasakojo, kad nors žiniasklaidoje nuvilnijo pasipiktinimo bangos dėl egzaminų vertinimo, tačiau moksleivių stovykloje nuotaikos nėra tokios prastos. Anot merginos, rezultatai tikrai nenuvylė. Atvirkščiai, net galima sakyti, kad nustebino. „Tikėjausi, kad surinksiu daugiausiai kokius 50 balų, bet pamačiusi rezultatus teko ilgokai žiūrėti, ar tikrai nesivaidena, kai žemiausias egzamino balas – 80, o aukščiausias – 92“, – atviravo abiturientė, kuri vis dar laukia geografijos egzamino įverčių.

Mergina prisipažino, kad iš mokytojų apie gautus rezultatus dar neteko nieko girdėti, reikia sulaukti išleistuvių dienos ir asmeninės jų nuomonės. „Bendraamžių tarpe nuomonių apie įvertinimus girdėjau daug ir įvairių. Vieni buvo labai patenkinti, kiti – nusivylę dėl pritrūkusių kelių balų iki šimtuko, o dar kiti tik džiaugėsi rašydami: „Na, svarbu teigiamas“. Mačiau ir tokių, kurie mėgins rašyti peticijas, nors mano nuomone, nemanau ar tai ką nors gali pakeisti“, – įsitikinusi Ieva Paulina.