Labai plona ir tuo pačiu metu tvirta ir elastinga, nuolat atsinaujina, bet tuo pačiu atlieka ir apsaugines funkcijas, ji padeda kartu su prakaitu pašalinti daug kenksmingų medžiagų, tuo pačiu metu sintetina ir naudingas organizmui medžiagas. Būtent šios ir kitos odos savybės suteikia jai unikalumo.

 

FAKTAS 7 – Pagrindinė odos funkcija – apsauginė ar barjerinė?

 

Oda apsaugo mus nuo mikrobų ir kitų kenksmingų medžiagų patekimo į organizmą. Odos apsaugines savybes užtikrina tankiai išsidėsčiusių ląstelių daugiasluoksniškumas, taip pat riebalinės liaukos, kurios gamina tirštą, riebų sekretą ir tokiu būdu pastoviai dengia odos paviršių taip vadinamuoju „odos riebalu“. Todėl per odą nepatenka net vanduo, taip pat ir kai kurie cheminiai junginiai, ištirpę jame.

Kolageno skaidulos, esančios dermoje, užtikrina odos elastingumą, todėl ji mažiau traumuojama.

Tik švari oda išskiria ypatingas medžiagas, aktyviai naikinančias mikrobus. Nešvari oda yra kaip siena su daugybe išsikišimų, kuriais užlips priešas ir užpuls.

 

Nešvari oda yra kaip tvirtovės siena su daugybe išsikišimų, kuriais priešas galės užlipti ir užpulti tvirtovės gyventojus.

 

Net maži įtrūkimai ir įbrėžimai gali prisidėti prie mikrobų pateikimo į organizmą, todėl higiena yra žmogaus sveikatos raktas.

 

Jei jus sudomino šie faktai ir norite sužinoti apie odą daugiau - tuomet kviečiame mokytis odos priežiūros specialybės - kosmetiko - Mokykloje "Art of Beauty".

Asmenims, siekiantiems antros kvalifikacijos, suteikiama galimybė įgyti profesiją per 1 metus!

Daugiau informacijos apie šią specialybę ir mokymosi sąlygas rasite www.mokyklaaob.lt