Nes būtent prašymo pildymo tvarka nulems daugelio jaunuolių ateities planus: ne tik užtikrins ekonominę gerovę, socialinį statusą, bet ir padės pasiekti savirealizacijos tikslus.

Esame jau ne kartą rašę patarimų, kaip taikliau pasirinkti studijų programas, į ką atkreipti dėmesį. O kas geriau, jei ne aktualijos, padės šiek tiek pažvelgti į darbo rinką. Štai, pavyzdžiui, kokių darbuotojų reikėjo labiausiai praėjusį mėnesį Lietuvoje?

Anot Lietuvos darbo biržos, jei kalbėsime apie specialistus, tai darbo rinkoje graibstomi yra reklamos ir rinkodaros specialistai. Šios profesijos atstovai neliks it musę kandę, nes nuolat yra siūloma įvairių darbų: galima rasti darbų ne tik sostinėje, bet ir kitose miestuose. Taip pat tarp paklausiausių galima rasti pagrindinio ir vidurinio ugdymo profesiją. Primename, kad pagrindinė motyvacijos vertinimo sesija, atsižvelgus į vėlyvą  ugdymo mokslų studijų programų įtraukimą į programų sąrašą, pratęsiama iki liepos 17 d. Pratęstoje sesijoje galės dalyvauti visi stojantieji, pasirinkę ugdymo mokslų studijų programas iki liepos 16 d. Taip pat sąraše galima rasti ir ikimokyklinio ugdymo mokytojai, kurių buvo ieškoma.

Darbo birželio mėnesį šalyje be vargo galėjo susirasti asmenys, kurie turi išsilavinimą, susijusį su buhalterija ar apskaita. Būtent šios srities specialistai buvo vieni paklausiausių darbo rinkoje. Statybų bumas vis nemažėja šalyje: kaip grybai po lietaus sostinėje ir kituose miestuose dygsta daugiaaukščiai pastatai, biurai ar ofisai. Šių darbų vykdymui reikalingi statybų vadovai, todėl natūralu, kad būtent šios profesijos atstovai taip pat buvo „ant bangos“ pirmąjį kalendorinės vasaros mėnesį.

Galima žiūrėti giliau, jei kalbėsime apie tai, kad galbūt po studijų norite sugrįžti atgal į gimtąjį miestą. Jei nutarsite likti sostinėje, tai tarp anksčiau minėtų profesijų tarp paklausiausių darbo rinkoje būtų galima išskirti dar atliekų deginimo ir vandens valymo įrenginių operatoriai, mažmeninės ir didmeninės prekybos vadovai, mechanikos inžinieriai. Jei atsigręžime į pajūrį, tai, pavyzdžiui, Klaipėdoje birželio mėnesį paklausūs taip pat buvo elektros inžinerijos technikai, personalo ir profesinio orientavimo specialistai bei jaunesnieji socialiniai darbuotojai.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad tai yra šių dienų situacija, o praėjus ketveriems metams, kol bus baigtos studijos, ji gali šiek tiek pakisti. Jei dar nesate apsisprendę, ką norite veikti gyvenime, kokią profesiją pasirinkti, atsiverskite žurnalą „Kuo būti“. Galbūt atsiras kažkokių minčių, paskaičius įkvėpsiančią istoriją. Taip pat visada galite pasitikrinti savo galimybes įstoti portalo konkursinio balo skaičiuoklėje, kuri padės pamatyti bendrą vaizdą: jūsų galimybes gauti valstybės finansavimą, lyginant su praėjusio meto konkursiniu balu.