Pradėkime nuo pirmojo paminėto mito, teigiančio, kad savanoriškas darbas yra „žmonių išnaudojimas“, svarbu sutarti dėl terminų. Pavyzdžiui, šalies darbo biržos vykdoma programa „Atrask save“ bendradarbiauja tik su pelno nesiekiančiomis, tai yra, nekomercinėmis organizacijomis. Vadinasi, mitas nėra tikslus jau vien todėl, kad savanoris, išmėgindamas savo jėgas ir gabumus įstaigoje, „nekrauna“ jai įsivaizduojamų turtų. Beje, neapmokamas arba dalinai apmokamas darbas verslo struktūroje vadinamas praktika, bet ne savanoryste.

Priešingai nei daugelis skeptikų mano ir teigia, savanorystė nėra tiesiog „santaupų deginimas“ laukiant, kol pasitaikys patrauklus darbo pasiūlymas. Pavyzdžiui, visiems „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ programų dalyviams kompensuojamos išlaidos maistui (0,71 Eur/ savanorystės valanda) bei kelionės iš namų į savanorystės vietą ir atgal išlaidos (0,08 Eur/ km., iki 30 Eur/mėn.). Jei savanoriauti nusprendžiama ne savo gyvenamojoje teritorijoje, kompensuojama iki 150 Eur/mėn. apgyvendinimo išlaidų, o du kartus per mėnesį apmokamos kelionės namo (iki 15 Eur/mėn). Taip pat atlyginamos kanceliarinės išlaidos ir tai, ką išleisite specialiosioms priemonėms (iki 30 Eur/mėn.).

Dažnai pašaipiai atsiliepiama, kad savanoriauja tie, kuriems nepavyko įstoti į pasirinktą studijų programą. Žinoma, tokie atvejai tikrai nėra reti, bet reikia paminėti, kad dar vienas aktualus savanorystės privalumas – papildomas 0,25 balo, pridedamas nuo 2018 m. stojant į Lietuvos aukštaąsias mokyklas. Tiesa, šis privalumas galioja tiems, kurie savanorišką veiklą pasirinktame projekte vykdo ne trumpiau nei 3 mėn. Vadinasi, laukiant kitos galimybės įgyti svajonių profesiją savanorystė yra netgi praktiškai naudinga. 

Žinoma, jei stojamasis balas neaktualus, galima savanoriauti ir trumpiau, nei 3 mėnesius, priklausomai nuo savo galimybių ir pageidavimų.

Daugelio neigiamai į savanorystę, kaip laiko švaistymą, žiūrinčių nuomonė pasikeičia sužinojus, kad rinktis savanorišką tarnybą tikrai yra iš ko. Savanorių laukia daugiau nei  380 pelno nesiekiančių organizacijų visoje Lietuvoje. Savanorystę gali atlikti turizmo, kultūros, meno centruose, muziejuose, mokyklose, darželiuose, globos namuose, sveikatos priežiūros įstaigose, bibliotekose, botanikos soduose, regioniniuose parkuose ar kitose vietose, kurių sąrašus pateikia ir nuolat atnaujina visos Lietuvos savivaldybės.

Pabaigai primename, kad abiturientai gali drąsiai naudotis konkursinio balo skaičiuokle, kuri padės įvertinti galimybes patekti į vieną ar kitą norimą universitetą ar studijų programą.

Dar primename, kad šiuo metu prekybos vietose jau galima įsigyti naujausią žurnalo „Kur stoti“ numerį, kuriame gausu informatyvių, aktualių ir įdomių straipsnių, susijusių su stojimu, studijomis, prašymų pildymu.