„Mokslas įdomus tuo, kad jame viskas nauja. Kuo daugiau mokaisi ir giliniesi, tuo labiau supranti, kiek daug dar neištirta. Žinoma, tyrėjų kasdienybėje dažnesnės nesėkmės. Bet vis tiek dirbame dėl tų retų sėkmių“, – patikina būsima VU GMC biochemijos antro kurso magistrantė.

Ar tikėjaisi, kad Tau bus paskirta prezidento Kazio Griniaus stipendija? Kaip ji motyvuoja?

Šiemet pirmą kartą pretendavau į stipendiją, be to, tai buvo paskutinė galimybė, kai dar galėjau pretenduoti. Žinau, kad konkuravau su stipriais kandidatais, todėl negaliu savęs pervertinti, bet stipendija tikrai labai pradžiugino.

Ji motyvuoja pirmiausia finansiškai, kas studentams itin svarbu: galima lengviau atsipūsti ir daugiau laiko praleisti laboratorijoje per daug nesijaudinant dėl finansų. Šią stipendiją galima vadinti savotišku įvertinimu, kad veikiu šį tą naudingo. Be to, sulaukiau sveikinimų ir palaikymo. Smagu, kad yra besidžiaugiančiųjų dėl manęs, tai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi.

Baigei biochemijos bakalaurą, dabar studijuoji biochemijos magistrantūroje. Tad kuo gi patraukė biochemija?

Nesu tikra, ar prieš stodama į biochemiją tikrai gerai supratau, ką veiksiu ateityje, bet molekulių pasaulis visuomet traukė. Gal 10 klasėje jau buvau nusprendusi studijuoti biochemiją, tai pasirinkimas nebuvo skubotas. Bakalauras neatbaidė, norėjosi dar žinių, todėl įstojau į magistrantūrą. Nežinau, ar galėčiau save pavadinti biochemike: kaip ir daugelis tyrėjų, specializuodamasi įgyju patirties įvairiose srityse. Vis dėlto džiaugiuosi pasirinkusi biochemiją. Manau, kad ji norintiesiems save realizuoti gyvybės moksluose yra vienas geriausių pasirinkimų VU.