Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, į pirmosios pakopos studijas Lietuvos sporto universitete (LSU) iš viso pakviesti 335 stojantieji, praėjusiais metais per pirmąjį etapą pakviestųjų studijuoti mūsų aukštojoje mokykloje buvo labai panašus – 338. Į valstybės finansuojamas vietas kviečiama 70 būsimųjų studentų (pernai – 74), savo lėšomis turėtų studijuoti 265 (pernai – 264).

Jau ne vienus metus didžiausio stojančiųjų dėmesio sulaukia į Treniravimo sistemų studijų programa — šiemet studijuoti šią programą pakviesti 202 stojantieji, 60 iš jų — į valstybės finansuojamą vietą. Pagal valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų kviečiamųjų skaičių Treniravimo sistemos šiemet ne tik patenka į populiariausių Lietuvos universitetų studijų programų dešimtuką, bet ir užima ketvirtą vietą!

Šiais metais daugiau studentų turėtų sulaukti ir antroji pagal populiarumą LSU  Kineziterapijos studijų programa — ją studijuoti pakviesti 56 stojantieji (2017 m. – 47). Tarp stojančiųjų taip pat populiarios Kūno kultūros ir sporto bei Physical Activity and Lifestyle studijų programos. Praėjusiais metais reikiamo studentų skaičiaus nesurinkusi, šiemet pakankamai stojančiųjų  sulaukė Sporto vadybos studijų programa.

„Džiaugiamės priėmimo rezultatais ir motyvuotais studentais, kurie renkasi sporto ir sveikatinimo studijas Lietuvos sporto universitete. Nors šiemet jiems buvo nelengvi metai, vyksta daug pokyčių aukštajame moksle, tačiau akivaizdu, kad mūsų siūlomos programos išlieka populiarios, turinčios ateitį.  Ne vienus metus skiriame dėmesį ne studijų programų skaičiui didinti, o jų kokybei, siekiame būti specializuotu universitetu, puoselėjančiu sporto mokslo tradicijas bei teikiančiu naujausias žinias. Neabejoju, kad per likusius priėmimo etapus bus nemažai norinčių rinktis studijas Lietuvos sporto universitete, kviečiu drąsiai tapti mūsų bendruomenės dalimi“, – teigia laikinoji  LSU rektorė doc. dr.  Diana Rėklaitienė.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, nors abiturientų skaičius sumažėjo, pretenduojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičius išliko panašus kaip pernai. Aukštesni reikalavimai stojantiesiems buvo nesunkiai įveikiami: reikalavimus praėjusiais metais atitiko 90 proc. pateikusiųjų prašymus, šiemet –  86 proc. Stojamasis balas į valstybės finansuojamas vietas universitetuose šiemet išaugo nuo 3 iki 3,6. Abiturientų skaičius sumažėjo 2,2 proc., taip pat ir pretenduojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičius nuo 28,1 tūkst. pernai iki 27,7 tūkst. šiemet.

 

Informacija stojantiesiems į Lietuvos sporto universitetą

Sutartys su pakviestaisiais studijuoti aukštosiose mokyklose bus sudaromos nuo liepos 27 iki 31 d.  (išskyrus liepos 28 ir 29 d.), Lietuvos sporto universitete jos bus pasirašomos Centriniuose rūmuose (Sporto g. 6, Kaunas) nuo 8 iki 17 val. arba internetu LAMA BPO sistemoje.

Nuo rugpjūčio 1 d. 12 val. vyks antrasis pagrindinio priėmimo etapas. Pageidaujantys jame dalyvauti savo ketinimą turi pažymėti Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje. Antrajame etape galios tas pats įregistruotas prašymas, todėl šiame etape galės dalyvauti tik tie, kurie savo prašymus registravo pirmajame etape.