Visų pirmą, kalbame apie pirmakursių stovyklas. Labai tikėtina, kad stojant nežiūrima, kur stoja draugai, nes tu pats renkiesi savo ateities kelią. Natūralu, kad nuo rugsėjo lauks ne tik nauja pradžia, bet ir nauji -žmonės. Vieniems megzti pažintis yra lengva, tačiau kitiems – tikras iššūkis. Puiki studentiško kelio pradžia galėtų tapti – pirmakursių stovykla. Visos aukštosios mokyklos ir kolegijos daro tokią stovyklą, o apie ją daugiau galima sužinoti jų puslapiuose, socialiniuose tinkluose ar tiesiog parašius bei paskambinus į universitetą. Kodėl studentų stovyklos yra naudingos?  Joje galima užmegzti naujas pažintis su universitetiniu gyvenimu, susipažinti su būsimais kursiokais ir kartu linksmai pasitikti studentišką dalią! Labai tikėtina, kad po stovyklos nebus nedrąsu ateiti rugsėjo pirmąją, nes jau bus kažkas pažįstamo. Galbūt tai bus naujos draugystės pradžia, kuri tęsis ir po universiteto.

Kitas svarbus momentas – įvadinė savaitė. Daugelis žino, kad pirmas savaites paskaitų dar nėra, tačiau jų metu vyksta susipažinimo renginiai. Labai patartina yra nepraleisti jų. Kodėl? Būtent jų metu yra papasakojama apie universitetą, kokių pramogų, užklasinių veiklų galima tikėtis. Kalbama apie studentų atstovybes, įvairius būrelius ar komandas, kaip prie jų prisijungti, kad po paskaitų gyvenimas nebūtų nuobodus. Negana to, aiškiai yra papasakojama apie vertinimo sistemą, kuri skiriais nuo mokyklinės, įvairius kitus niuansus, ką svarbu yra žinoti, būnant studentu. Čia į pagalbą taip pat atskuba specialius mokymus išklausę kuratoriai, kurie pirmomis savaitėmis supažindina universiteto naujokus su studijų tvarka ir VU tradicijomis, padeda spręsti akademinius bei socialinius klausimus, teikia visą informaciją, kurios gali prireikti įstojus.

Vėliau vyksta neformalūs susitikimai, kurių metu pirmakursiai susipažįsta su kurso draugais bei dėstytojais, gauna žinių apie studijų procesą, fakulteto (centro/instituto) struktūrą, finansinę paramą ir popaskaitinės veiklos galimybes.

Nereikėtų pamiršti, kad pasiruošimas studijoms – ne tik jų lankymas. Primename, kad tie, kurie neketina gyventi bendrabutyje jau dabar turėtų pradėti ieškotis būsto. Nekilnojamojo turto ekspertai įspėja, kad nereikėtų to palikti paskutinei dienai. Daugiau apie tai galite skaityti čia.