Mindaugo baigiamasis darbas „Individualių protezų apdailų projektavimas ir gamyba išskirtinei vartotojų rinkai“ tai tik įrodo. Tai nebuvo tik teorinis darbas, viską nuo pradžių iki galo Mindaugas padarė pats, t.y. sukūrė individualų protezą su įmontuotu Bluetooth garsiakalbiu ir USB telefono įkrovikliui.

Kalbiname Mindaugą apie studijas, specialybės pasirinkimo motyvus bei profesines perspektyvas:

Šiais metais baigėte Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje Ortopedijos technologijos studijas. Ar dirbate pagal specialybę? Ar sunku buvo susirasti darbą?

Taip, šiuo metu dirbu prie Prepreg anglies pluošto įtvarų gamybos. Darbo pasiūlymo sulaukiau praktikos metu. Nors ir ortopedines paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje nėra daug, bet didžiosios įmonės visada ieško universalių technikų, tiesiog reikia nebijot pradėti nuo „mažesnių“ darbų ir kelti savo profesinę kompetenciją.

Kuo ši specialybė yra unikali?

Kai manęs paklausia kas ta ortopedija, per daug nesiplėtodamas paaiškinu, jog tai inžinerinių sprendimų panaudojimas, siekiant pagerinti asmens sveikatą. Medicinos ir inžinerijos apjungimas ir daro šią profesiją unikalia.

Jūsų baigiamasis darbas pasižymėjimo temos originalumu – didžiausią dėmesį skyrėte individualių protezų apdailai. Ar dirbant šį darbą matote, kad protezų apdailos yra paklausios rinkoje?

Subjektyvu. Pavyzdžiui vakaruose apdailos yra paklausesnės, nei vietinėje Lietuvos rinkoje, taip pat, toks gaminys aktualesnis šiltuoju metų laiku. Mano darbinė praktika dar nėra tokia plati, jog galėčiau daryti išvadas, jog būtent tokios protezų apdailos yra paklausios, bet faktas tas, kad jų gaminama labai mažai. Tai nišinė rinka. Iš asmeninės patirties matau dideles perspektyvas šiai nišai. Sistema įsigyti tokį gaminį yra labai sudėtinga ir ilga, todėl supaprastinus įsigijimo ir pritaikymo procesą galima įsitvirtinti rinkoje.

Kuo unikali Jūsų sukurta individualaus protezo apdaila? 

Visų pirma tai visiškai rankų darbas, todėl visi trūkumai ir daro unikalia... Antra, tai pati idėja: panaudoti tuščią ertmę tarp protezo amputuotos dalies ir pėdos. Mano atveju tas plotas buvo panaudotas Bluetooth garsiakalbiui ir USB telefono įkrovikliui. Trečia, tai karkasinės medžiagos. Panaudojau kamštinės medžiagos kompozitą, vietoje plastiko, kurį naudoja įmonės gaminančios tokias protezų apdailas.

Ko palinkėtumėt būsimajam Ortopedijos technologijos studentui?

Kantrybės ir buvimo lanksčiam. Kolegija suteikia puikias teorines ir praktines žinias, tačiau nuo studento priklauso kaip jis jas panaudos. Svarbu žinot, kur jautiesi geriau, ar bendraujant su pacientais ar individualiai įgyvendinant gaminius ir ten auginti save, nes dažnoje įmonėje matau  atskirtį tarp gamybos ir darbo su pacientais. Linkiu pasisemti kuo platesnės patirties, Lietuvos ir užsienio rinkose, tada sugrįžti į savo ištakus ir sukurti savo ortopedijos įmonės modelį. Domėkitės viskuo, augimas neapsiriboja studijomis, dar nežinai ko nežinai.