Šiaulių valstybinė kolegija, šiemet prisijungusi prie renginio organizatorių, kviečia 9–12 gimnazistus dalyvauti praktinėse-kūrybinėse dirbtuvėse (grupių registracija el. p. vrs@svako.lt), moksleiviai taip pat bus laukiami interaktyviame Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) INFOMOBILYJE (šių metų renginio naujovė!).

Šiauliečiams ir miesto svečiams bus organizuojami susitikimai su žinomais šalies žmonėmis, įkvepiančiomis asmenybėmis, kurios atvyks pasidalinti savo istorijomis ir idėjomis, kaip kiekvienas iš mūsų gali tapti geresnio rytojaus kūrėju, skatins prasmingai keistis, įkvėps, patars, diskutuos apie šiandienos aktualijas, svarbias tiek jaunam, tiek vyresniam. Pažintis su žmonėmis, kurių pavyzdžiu norisi sekti, žada naujų patirčių, paskatinsiančių siekti savo tikslų, tobulėti. Motyvacinėje sesijoje laukiama 3–4 pranešėjų.

Šiaulių valstybinė kolegija jau dabar skelbia, kad viena jų bus dr. Austėja Landsbergienė – socialinių mokslų daktarė, kontekstinio ugdymo pradininkė, didžiausio ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo Baltijos šalyse „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokyklos steigėja. Dr. Austėjos Landsbergienės pranešimas bus skirtas vyresnių klasių gimnazistams, jų tėvams ir pedagogams. Organizatoriai tikisi, kad Austėjos mintys, diskusija su renginio dalyviais paskatins jaunuolius dar atsakingiau rinktis savo ateitį, siekti tikslų, labiausiai atkreips dėmesį į karjerą, savęs pažinimą ir tobulėjimą. 

Penktą kartą organizuojama Šiaulių miesto, rajono vaikų, jaunimo ir jų tėvų aktyvaus, kūrybiško laisvalaikio užimtumo paroda į vieną vietą suburs švietimo įstaigas, verslo įmones, neformaliojo švietimo institucijas, kurios pristatys savo veiklas ir renginio dalyviams pasiūlys įsitraukti į kūrybinių bei inžinerinių idėjų įgyvendinimą. Skirtingų sričių – verslo, mokslo, neformaliojo švietimo – atstovai užtikrins renginio kompleksiškumą ir galimybę įvairioms tikslinėms grupėms (moksleiviams, jų tėvams, miesto ir regiono visuomenei) susipažinti su išmaniojo miesto koncepcija ir jos įgyvendinimo idėjomis.