Šiais metais 20 805 asmenys rugsėjo 3-osios rytą kėlėsi su nerimu: vieniems, tai buvo malonus jausmas, kuris apima prieš kažką naujo, kitiems – galbūt šiek tiek jaudulio pridėjo. Tariame „sudie“ tiems, kurie nuolatos sekė naujienas, domėjosi aktualijomis, o portalas tapo jų neatsiejama gyvenimo dalimi – čia galėjai surasti informacijos apie studijų programas, finansavimą, galbūt paskaityti apie tai, ką yra baigę žinomi žmonės, su kuo „valgoma“ viena ar kita profesija. Tariame „sveiki“ šių metų abiturientams, kurie tikimės, kad taps mūsų kelionės bendrakeleiviais, besiruošiant kitų metų brandos egzaminams.

Nors atrodo, kad laikas paskutinėje klasėje prabėgo itin greitai, nes vos prasidėjo rugsėjis, o jau žiūrėk, kad ant nosies ir egzaminai. Jau pirmus šių metų mėnesius daugeliui teko pasipraktikuoti, o vėliau ir nervus pagadinti, kuomet buvo laikomos kalbėjimo įskaitos. Vieniems sekėsi tai daryti puikiai, nes juk yra žmonių, kuriems yra tiesiog Dievo duota kalbėti įvairiomis temomis, prieš auditoriją, tačiau kiti turėjo perlipti per save – mokytis nebijoti, sklandžiai reikšti mintis, o ką jau kalbėti, jei tai daryti reikia ne savo gimtąja kalba, o užsienio – anglų. Vėliau kartu teko visiems ruoštis egzaminams – čia būta visko: vieniems egzaminai pasirodė itin nuspėjami, kiti už galvos susiėmę dejavo, kad tokio jau nesitikėjo. Kol vyko egzaminai, prasidėjo registracija LAMA BPO sistemoje. Nors sistema – ne naujiena, tačiau kiekvienais metais vis iškyla tam tikrų klausimų. Džiugu, kad šiais metais abiturientai naudojosi galimybe užsidirbti papildomų balų: tą jie padarė dalyvaudami savanoriškoje veikloje, atlikdami karo tarnybą. Pagaliau sulaukėme egzaminų maratono pabaigos. Pagaliau atsikvėpėme, tačiau prasidėjo rezultatų skelbimai. Kelias savaites abiturientai su nekantrumu laukė, o tai kiek gi pavyko surinkti ir ar to užteks, kad patektumei ten, kur labiausiai trokšta širdis. Rezultatų sulaukėme – vieni nenustygo vietoje, nes tiek nesitikėjo, kiti – šiek nusivylė. Daugelis su mumis bendravusių liko patenkinti ir džiugiomis nuotaikomis laukė stojimo rezultatų. Sulaukus liko apsispręsti, ar tikrai tai yra tai, ko norima: liko tada tik oficialumai, pasirašyti sutartį, susirasti vietą, kur gyventi t.t. Tikimės, kad visi patarimai, kuriais dalijomės, padėjo ir ateityje juos prisiminsite.

Taigi, linkime visiems pirmakursiams naujų potyrių, sklandaus studijų proceso ir neapčiuopiamų žinių aruodo. Tikimės, kad galėsi po kelerių metų kalbinti jus apie tai, ką pasirinkote, o jūs jau galėsite dalinti patarimus būsimiems kolegoms. Ištvermės, pasitikėjimo ir gero ūpo.

Kas laukia toliau? Pirmakursių lauks naujas etapas, kuomet reikės išmokti naujų dalykų, perprasti, o kaip gi viskas vyksta universitete ar kolegijoje, nes juk tai taip svetimai mokyklai. Čia jau visa atsakomybė tenka jums, brangieji, nes jei nesimokysite, lauks pasekmės. O kas laukia mūsų kitų kelionės bendrakeleivių? Dvyliktokai, kurie šiandien pradeda paskutinius metus savo mokykloje ar gimnazijoje, jau kelerius metus tikslingai eina savo keliu. Na, dauguma. Jie jau žino, ko nori, todėl dar prieš kelerius metus pasirinko, kokius dalykus nori mokintis, kokius egzaminus galimai laikys. Šie metai – paskutiniai, skirti užtvirtinimui to, kas buvo išmokta. Daugelis mūsų mokytojų, kuriuos kalbinome prieš egzaminus, vienbalsiai sakė, kad dabar ne laikas, kuomet jūs kažko naujo išmoksite. Tą reikėjo daryti prieš tai, nes dvyliktoje klasėje viskas yra perleidžiama per kartojimo prizmę. Tikimės, kad bereikės prisiminti kai kurias detales, o visa kita – išmokta jau seniau. Tikimės, kad būsite mūsų pakeleiviai, besidomintys naujienomis švietimo sistemoje, būsimais pokyčiais, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai gali liesti jus. Tikimės, kad tapsime draugais ir patarėjais. Lauksime jūsų laiškų, pastebėjimų su temomis, kurios jums aktualios.

Dar kartą sveikiname visus su mokslo metų pradžia.