Tik reikia atminti, kad po vasaros jaunimas yra labiau išsiblaškę, mažiau pastabūs, pamiršę apie savo saugumą gatvėje ir kelyje. Negana to, juk yra tokių, kurie pirmą kartą patenka į tokį intensyvų transporto eismą.

Mokslo metų pradžioje intensyvėjant eismui ir siekiant išvengti nelaimingų eismo įvykių labai svarbu tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams skirti ypatingą dėmesį. Pats efektyviausias saugaus elgesio mokymo būdas – rodyti tinkamą pavyzdį.

Todėl primename pagrindines saugaus eismo taisykles. Visų pirma, svarbu, kad studentai prisimintų, jog per važiuojamąją kelio dalį eiti galima tik pėsčiųjų perėja, privalu yra paisyti šviesoforo signalų, būtina yra stebėti eismo aplinką ir klausyti. Žinome, kad be telefono sunku gyventi, o jį maigyti mėgsta beveik kiekvienas, nes juk kiekvieną minutę gali kažką svarbaus praleisti, jei nebūsi „online“, tačiau svarbu prisiminti, kad einant nereikėtų užsiimti pašaliniais darbais, pvz., nekalbėti mobiliuoju telefonu, nerašyti žinučių.

Tamsiuoju paros metu privalu naudoti atšvaitus ar kitą šviesą atspindintį elementą. Esame matę ne vieną reklamą apie saugų ėjimą tamsiu paros metu, todėl dar kartą primename, kad atšvaitai būtini einant tamsiuoju paros metu, lyjant, esant rūkui ar apniukusią dieną. Teisingai atšvaitus nešiojančius žmones vairuotojai pastebi iš toliau ir turi laiko pristabdyti mašiną ar sustoti.

Tie, kas į universitetus rieda automobiliais turėtų prisiminti auksinę taisyklę – vos įsėdę į automobilį (ir vairuotojai, ir keleiviai) privalo užsisegti saugos diržus. Negana to, nauji vairuotojai didmiesčio keliuose turėtų būti itin atidūs, neskubėti, galbūt sau skirti daugiau laiko nusigauti iš taško A į tašką B, nes kartais skubėjimas pakiša koją. Primename, kad ne tik pėstieji turėtų elgtis atsakingai prie pėsčiųjų perėjų, bet ir vairuotojai. Visada privalu sustoti ir praleisti einantį per gatvę, taip pat atkreipiamas dėmesys, kad sankryžas reikėtų kirsti tik degant tam leistinam šviesoforo signalui. Nors visi kala į galvą dėl saugaus greičio, tačiau tai itin aktualu pirmosiomis rugsėjo savaitėmis, nes į gatves išeina ir pirmokėlių, kurie šiek tiek galbūt jaučiasi nesaugiai, nėra įgudę.