Pirmoje vietoje puikuojasi Pietų Korėja: buvo įvertina, kiek procentų tarp 25 ir 34 metų turinčių žmonių yra įgiję aukštąjį išsilavinimą. Pastebima, kad aukštasis išsilavinimas išgyvena renesansą, nes globalizacija ir technologijų raida pakeitė darbo rinkos poreikį.

Jei kalbėsime apie Pietų Korėją, tai būtent šalis itin daug investavo į prieinamą visuomenei švietimą ir per pastaruosius dešimt metų padidino net dešimčia procentų valstybės subsidiją šiai sričiai. Būtent ši valstybės biudžeto dalis buvo skirta, kad kuo daugiau gyventojų įgytų ne tik pradinį, bet ir vidurinį bei aukštąjį išsilavinimą. Daugiausiai yra fokusuojamasi ties mokslo ir technologijų sritimis. Būtent šios šalies abiturientai labiausiai renkasi inžinerijos, gamybos ir konstravimo studijų programas lyginant su kitomis valstybėmis.

Antroje vietoje sutinkame Kanadą, kurioje net 61 procentai 25-34-mečių yra įgiję aukštąjį išsilavinimą. Nors šalyje itin gausu asmenų, kurie yra įgiję pirmos pakopos aukštojo mokslo diplomus, tačiau tik dabar pastebima tendencija, kad vis daugiau renkasi studijas įgiję bakalauro laipsnį.

 Korea tops a list of most educated people between 25-34 years old

Trečioje vietoje sutinkame Japoniją, kurioje mokslas yra itin brangus, tačiau tai vis dėl to nesutrukdo jiems būti šioje garbingoje vietoje. Įdomu pastebėti, kad šioje valstybėje tik 34 procentai aukštojo mokslo išlaidų yra padengiama valstybės. 51 procentą besimokančiųjų savo studijas dengia iš asmeninių lėšų.

Lietuva – ketvirtojoje vietoje, kurioje pastebimas itin didelis proveržis aukštojo mokslo per paskutinius penkiolika metų. Penktoje vietoje sutinkame Jungtinę Karalystę, kurios valdžia išleidžia bene daugiausiai švietimui lyginant su kitomis šalimis. Beveik pusę išlaidų dengia valstybė, tačiau kita dalis vis dėl to tenka pasidengti patiems studentams.

 South Korea has high proportion of entrants for STEM subjects