Ilgą laiką mokiniai šiuos pasirinkimus padaryti turėdavo iki vasario pabaigos, todėl natūralu, kad toks apsisprendimo laiko  sumažinimas nebuvo sutiktas pakiliai. Lietuvos moksleivių sąjunga kreipėsi į ministeriją prašydama ilginti pasirinkimo laiką. Net ir dvyliktoje klasėje ne visi moksleiviai žino savo karjeros kelią bei egzaminų pasirinkimus. Apie tai, jei esate kryžkelėje ir nežinote, o kokią gi studijų programą pasirinkti, natūralu, kad negalite atsakyti ir į klausimą, kokių egzaminų reikės. Plačiau apie patarimus galite paskaityti čia.

Negana to, nepaisant fakto, kad dalyko mokymasis aukštesniuoju lygiu turėtų vesti į egzaminą, ne visi moksleiviai sprendimus grindžia remdamiesi tik tuo. Tad mokslo metų pradžios naujiena abiturientams netapo maloniu siurprizu.

Akivaizdu, kad dažnam abiturientui mokymosi laikotarpiu sunku rasti laiko rimtiems apmąstymams dėl apsisprendimo laikyti vieną ar kitą egzaminą. O pagal naująja tvarką būtent taip moksleiviai ir turėtų apsispręsti, intensyvaus mokymosi laikotarpio metu. Todėl rugsėjo 3 dieną vykusiame moksleivių sąjungos ir ministerijos atstovų susitikime nutarta skirti dvyliktokams daugiau laiko, kurio metu jie atostogaus, bei leisti egzaminų pasirinkimus be sunkumų taisyti iki pat lapkričio 6 dienos. Žinoma, kaip ir iki šiol, vėliau papildomą egzaminą laikyti nusprendę mokiniai galės kreiptis į nenumatytų ir nereglamentuotų atvejų nagrinėjimo komisiją.