Jie netiki, kad yra mažiau verti už kitus. Viena iš fundamentalių tiesų, kuria yra grįstas pasitikėjimas, teigia: „Esu ne ką prastesnis už kitus“. Tai nereiškia, kad nereikia stengtis, kad gyvenime už viską yra atseikėjama tolygiai kiekvienam. Labiau kalbama apie tai, kad kiekvienas turime prigimtinę teisę pastovėti už save, siekti savo tikslų, mėgautis gyvenimu ir jį daryti geresniu taip, kaip tau atrodo.

Pasimetimas ir savęs klausimas nėra blogai. Savimi pasitikintys žmonės supranta, kad kartais nuogąstauti dėl savo sprendimų ar veiksmų nėra blogas dalykas. Kartais išlendančios baimės, klausimai tik parodo, kad nėra pasiruošta. Vienas iš būdų išvengti to, pavyzdžiui, jei ruošiatės prezentacijai ar darbo pokalbiui, pagalvokite ką sakysite, kaip elgsitės. Toks veiksmas padeda išvengti neadekvataus poelgio ar pasakymo stresinėje situacijoje. Galbūt savęs klausinėjimas rodo, kad jums nepakanka žinių, galbūt reikėtų pakeisti savo judėjimo kryptį ir imtis kažko kito. \

Savęs nevaržymas ir sulaikymas. Čia kaip kita monetos pusė prieš tai pasakyto teiginio. Jei įdėsite pakankamai įdirbio, pasidarysite „namų darbus“, tuomet galima veikti ir savęs nestabdyti įvairiais klausimais: „O kas, jeigu...“.

Savimi pasitikintys žmonės niekada nelaukia tos dienos X ar kažkokio įvykio, po kurio viskas tarsi pasikeičia kaip diena ir naktis. Kuomet kalbame apie savimi pasitikintį žmogų, prieš akis išnyra persona, kuri imasi itin ryžtingų veiksmų: tarsi vienas, du ir jau tikslas pasiektas. Dienos pabaigoje drąsa ir ryžtas gali pasireikšti, kuomet imamės mažų žingsnių. Galbūt požiūrio pakeitimas, kažkokių naujų vertybių pritaikymas ir asmeniniai pasiekimai kartais gali būti didesni ir svarbesni nei materialūs bei apčiuopiami rezultatai.

Jie nemaišo pasitikėjimo savimi su arogancija. Kai kurie žmonės bijo būti savimi pasitikintys, nes nenori lipti per kitų galvas. Stop. Pasitikėjimas savimi ir narcisizmas ar arogancija nėra tie patys dalykai. Atvirkščiai, jei esi savimi patenkintas, tuomet mažiau koncentruojiesi į save. Kuomet nustoji jaudintis, ką kiti pagalvos apie tave, tuomet daugiau dėmesio pradedi kreipti į tuos, esančius aplink tave.

Savimi pasitikintys žmonės nebijo pastabų ar konflikto. Jei žmogus yra savimi pasitikintis, tuomet jis be vargo priims kritiką, ją išklausys ir padarys tam tikras išvadas. Jis nesistengs gintis ir kelti konfliktą. Kuomet žinai, ko esi vertas, kritika tavęs nežudo, o padeda tobulėti, tu nepriimi nieko asmeniškai. Panašiai nutinka, kuomet įsižiebia konfliktas, jei esi savimi pasitikintis žmogus, tuomet tai nereiškia, kad tu bandysi oponentą sumalti į miltus. Tu moki ne tik išsakyti savo nuomonę, bet ir išgirsti kito.

Jie nebijo susimauti. Pasitikėjimas savimi nereiškia, kad niekada nesuklysi. Tai nereiškia, kad visada esu devintame danguje, tavęs nepersekioja įvairūs klausimai ar nesijauti pasimetęs. Atvirkščiai, tai tik parodo, kad tu moki gyventi su įvairiomis emocijomis, nepasiduodi joms, o dienos pabaigoje, tu jas perlipi ir pasieki savo tikslo.

Tobulybė nėra siekiamybė. Perfekcionizmas yra labiau artimas tiems, kurie turi kompleksų, savimi nepasitiki. Jei esi giliai įsitikinęs, kad viską turi padaryti idealiai, tuomet net prieš pradedant kažką daryti gali pritrūkti ūpo ar inspiracijos.

Jie aklai netiki viskuo, kas sakoma reklamose. Daugelyje reklamų vis akcentuojama, kad kažko trūksta, kažkas yra blogai, nes norima sukurti įspūdį, kad nusipirkus daiktą ar paslaugą, gyvenimas nušvis kitomis spalvomis. Dažniausiai reklama prasideda nuo to, kad ji priverčia jus pasijusti blogai, ne tokiu, kokiu reikia ar galima būti. Nereikia aklai tikėti viskuo, kas sakoma ir mažiau kreipti į trūkumų akcentavimą, nes tai yra tik technika, norint užkabinti vartotoją pirkti prekę.

Tas pats galioja ir su socialiniais tinklais. Labai panašu į prieš tai pasakytą mintį. Lengva susidaryti įspūdį, kad visi aplink jus mėgaujasi gyvenimu, daug keliauja, puikiai leidžia laisvalaikį, yra nuolat apsupti draugų... Prisiminkite, kad tai, ką žmonės kelia į socialinius tinklus, yra veikiau gyvenimas, kokio jie norėtų. Negana to, nevisi yra modeliai, o ir tie, kurie kelia nerealiai nuotraukas, turi „blogų“ dienų, juos taip pat kankina nepasitikėjimas ar panašūs dalykai. Tik jie niekada to neparodys: jie mieliau įsikels gražiąją savo gyvenimo pusę.