S.Alksnis pradeda nuo techninio niuanso. Nors platforma yra padaryta taip, kad su mentoriumi galima bendrauti virtualiai: el. paštu, „Skype“ ar socialinių tinklų pagalba, tačiau natūralu, kad dažnas beieškantis mentoriaus pagalvoja apie lokaciją. Jaunimas pasvarsto, kokios yra jų galimybės nusigauti į kitą miestą, nes dauguma mentorių šiai dienai yra įsikūrę Vilniuje, mažiau - Kaune, Klaipėdoje bei kituose miestuose.

Kitas svarbus aspektas, kuomet vykdoma mentoriaus paieška – sritis. „Galbūt esi pasimetęs ir nežinai, kuo nori būti ar ką daryti, bet vis vien kažką galvoji, turi vieną ar kitą idėją: ar nori būti gaisrininku, ar treneriu, ar žodis marketingas tau skamba gražiai ir įdomiai, o galbūt traukia kažkas, kas susiję su IT ir programavimo sistemomis. Ieškantis svarbu rinktis mentorių pagal dominančią sritį. Sekantis dalykas jau yra intuityvus, pavyzdžiui, rinktis moterį ar vyrą. Platformoje matai sąrašą, kuriame pateikti mentoriai, aprašyta jų patirtis, kiek metų jau yra toje sferoje, kokiai įmonei atstovauja, yra pridėti ir kitų dalyvių atsiliepimai“, – platformos privalumus vardino pašnekovas.

Jei vis dėl to priklausai tai grupei moksleivių, kurie neturi žalio supratimo, ko jie nori ir kur galėtų save realizuoti, S.Alksnis rekomenduoja rinktis žmogų, turintį koučingo ar personalo valdymo patirties. „Būtent šie žmonės turi klausimų ir kompetencijų ryšulį, kuris padeda išsigryninti. Galbūt nepabijoti pasižvalgyti mentorių iš psichologijos srities. Jie taip pat gali padėti išsigryninti jūsų tikslą“, – kalbėjo mentorystės platformos įkūrėjas.

Vyras ragina jaunimą nebijoti ir nebūti pasyviais stebėtojais. „Kartais jaunimą apninka dvejonės. Pamato įdomų žmogų, tačiau neišdrįsta parašyti, nes prasideda įvairūs klausimai: padės ar nepadės. „Ai, gal nerašysiu, nes vis vien matau, kad labai užimtas. Tikrai man nepadės“. Po tokių pasiteisinimų mažiau atkaklūs numoja ranka. Tiems, kurie ryžto turi mažiau, noriu akcentuoti, kad platforma tam ir yra sukurta, kad vienas kitam būtumėme naudingi. Daugiau nei 150 mentorių yra pasakę „taip“, kad jie sutinka dalyvauti ir skirti savo laiką, todėl nebijokite. Svarbiausia yra geras abipusis ryšys ir vertė, kurią galite sukurti abu – sinergija“, – jaunuolius drąsino pašnekovas.