Būna dienų, kai rezultatai moksluose, studijose ar darbe netenkina. Rankos svyra žemyn, nes atrodo, kad viskas. Nebegaliu. Tuoj viskas sprogs. Net keltis ryte tampa sunku ir tikrų tikriausia kančia. Ir čia nekaltas už lango prasidėjęs ruduo, atvėsę orai ar tai, jog temsta anksčiau. Kai prarandame gyvenimo džiaugsmą, tuomet tikėta, kad galime tiesiog perdegti, nukentės mūsų mokslai, darbai, asmeninis gyvenimas. Tai kaip elgtis?

Keletas patarimų, kurie parodys, kur jūs klystate, ką darote blogai, išpūsdami situaciją. Taip pat patarimai, kurie padės atsikratyti šių įpročių.

Atidedate sunkiausius darbus

Vienas iš pasaulyje geriausiai žinomų autorių, rašančių laiko planavimo klausimais, Brianas Tracy yra pabrėžęs: „Pradėkite nuo pačio svarbiausio, sunkiausio ir daugiausiai laiko reikalaujančio darbo ryte.“ Daugelis šitą patarimą prisimena ir iš Marko Twaino knygos, kurioje sakoma, kad „reikia pirma suvalgyti varlę“. Ne, varlės valgyti jums nereikės. Tiesiog rytą pradėkite nuo pačio galbūt nemaloniausio dalyko, sunkiausio, kuris jus nelabai masina ir inspiruoja. Jį atlikus, žinosite, kad tai, ką reikės padaryti vėliau bus juokų dainos. Tiesiog padarai sunkiausius ir sudėtingiausius darbus ar užduotis dienos pradžioje, o paskui viskas einasi kaip per sviestą, nes tu tik mėgaujiesi procesu.

Daugelis darbo ar mokslo knygoje žymisi užduotis, kurias reikia nuveikti. Pradėkite dieną nuo sąrašo peržiūros. Nenukėlinėkite ir nepalikite vakarui, nes labai tikėtina, kad vakare neturėsite motyvacijos. Prisiminkite, kiek iš jūsų vakare gali sėdėti ir per sukąstus dantis daryti kažką? Labai maža dalis. Geriau padarai ir baigta.

Atsiribojate nuo kitų užuot ieškoję pagalbos

Kaip skambėtų neįtikimai, tačiau neįmanoma visko atlikti pačiam. Principas galioja tiek mokykloje, tiek vėliau universitete ar darbe: turi pasitikėti kolegomis, dalintis užduotimis ir darbais.

Vieno didžiausių JK bankų „Lloyd‘s of London“ vadovė Inga Beale prieš keletą metų yra sakiusi, kad kelias į sėkmę yra „žmonės, kurie tave supa, ir kuriuos tu gali motyvuoti dirbti“. Daugelis mano, kad kitas nepadarys taip gerai, tačiau nulipkite nuo pakylos ir supraskite, kad kiti taip pat gali prisidėti. Nėra nepakeičiamų, yra tik nepamirštami. Norite tobulėti, tuomet aplink save burkite žmones, su kuriais gera dirbti, sukurskite gerą darbo aplinką ir nežiūrėkite į juos kaip į potencialius konkurentus.

Pasimetimas priimant sprendimus

Priimti sprendimus nėra lengva. Dažnai perkratome savo pasirinkimą keliasdešimt kartų norėdami įsitikinti, ar tikrai gerai pasielgėme, ar tai yra geriausias pasirinkimas, ar tai maksimaliausio rezultato generatorius. Kartais įvairūs klausimai gal išvesti iš proto, nes jų vis atsiranda.

Noras surasti patį pačiausią sprendimą gali privesti prie rimtų problemų. Anot Timo Herreros, bandymas surasti patį geriausią sprendimą gali sukelti graužatį, sumažinti mūsų laimės pojūtį ir numušti savivertę. Pasirodo, kad žmonės, kurie bando būti perfekcionistais priimant sprendimus, yra mažiau laimingi už tuos, kurie sprendimus mėgsta priimti palyginus greitai. Nereikia užsiciklinti ties vienu klausimu. Pagalvoji, priimi spendimą ir judi į priekį: kuo ilgiau tempsite gumą, tuo blogiau jausitės.

Pasaulis sukasi tik apie mokslus ar studijas

Sutiksite, kad po pertraukos mes į darbus kimbame su naujomis jėgomis, požiūriu ir idėjomis. Balansas yra būtinas visuose gyvenimo sferose. Vieno universiteto atliktas tyrimas parodė, kad laisvalaikio pramogos, kurios suteikia malonumo, gerina ne tik protinę veiklą, bet ir taip, kaip mes jaučiamės viduje t.y. psichologinę terpę.

Tie žmonės, kurie teigia esantys laimingi, yra labiau produktyvūs. Neperdekite. Raskite balansą tarp mokslų ir savo asmeninio gyvenimo. Gyvenimas nesisuka tik apie pamokas, namų darbus, atsiskaitymus ar egzaminus. Yra begalės kitų dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį ir jais džiaugtis.