Klaipėdos universitetas (KU) turi 3 bendrabučius: Karklų g. 5, Statybininkų pr. 43 bei Universiteto al. 12. Pastarasis – naujausias, duris atvėrė prieš 3 metus. Universiteto bendrabučiuose yra apie 600 vietų, o užpildymas kasmet siekia 90%. Šis skaičius svyruoja dėl iš užsienio atvykstančių studentų. Prieš kiekvieną rugsėjį, bendrabučiai sutvarkomi ir paruošiami studentams.

„Kiekvieną rudenį gerinami kambariai. Šiemet Karklų g. bendrabutyje dalis kambarių buvo suremontuoti. Šiuo metu ketinama dalinai tvarkyti ir Statybininkų pr. esančio bendrabučio kambarius. Tačiau investuoti ketiname minimaliai, nes jis yra įtrauktas į parduodamų objektų sąrašą. Tad bus atliktas tik kosmetinis remontas“, – sakė Arvydas Gužauskas, Klaipėdos universiteto Infrastruktūros priežiūros centro vedėjas.

Studentai turi galimybę ir patys įsirengti kambarius. Už investicijas į bendrabutį taikomos privilegijos.

„Jei studentas pasidaro remontą, mes įsipareigojame jam pratęsti nuomą. Įprastai bendrabučio kambarys nuomojamas tik vieniems mokslo metams, o jeigu studentas įdeda savo lėšas, mes suteikiame privilegiją likti ir kitais metais tame pačiame kambaryje“, – aiškino A. Gužauskas.

Universiteto bendrabučių administratorės pastebi, jog studentai keičiasi. Esą dabar – jie kur kas ramesni, kambariuose mažiau triukšmo, negu prieš 10 ar 15 metų.

Studentiška atmosfera

Tuo metu kalbinti KU studentai sakė, jog svarbiausia ne pastato sienos ar kambario būklė, o žmonės gyvenantys šalia. Bendrabučiuose nuolat vyksta judėjimas, kuriasi bendruomenė, ilgainiui tampanti tarsi šeima. Studentai tiki, jog čia praleistus metus prisimins ryškiausiomis spalvomis.

„Esu iš Telšių. Nemėgstu vienatvės, man reikia kompanijos, todėl iškart norėjau nuomotis kambarį bendrabutyje. Tai, kad jis nėra naujas manęs nė kiek negąsdino. Priešingai – galėjome savo kambarį susitvarkyti taip, kaip norėjome, laisvai įsikurti, to padaryti naujajame bendrabutyje ar bute, nebūtume galėjusios“, – pasakojo Karklų g. bendrabutyje gyvenanti KU Radiologijos 4 kurso studentė Deimantė.

„Esu gyvenusi Malūnininkų g. bendrabutyje, vėliau nuomojausi butą kartu su drauge, po to išvykau į Portugaliją, o grįžusi vėl apsigyvenau universiteto bendrabutyje, šįkart – naujajame.

Galiu pasakyti, kad gyvenimas bute buvo patogus, tačiau kildavo susisiekimo problemų, o dabar, gyvenant Universiteto alėjoje, labai patogu.

Aplinkai nesu išranki, tad net gyvendama Malūnininkų bendrabutyje, prisimenu ne gyvenimo sąlygas, o studentišką dvasią. Ko mes ten tik nenuveikdavome“, – dalijosi Saulė, KU studijuojanti ekologiją.

Į bendrabučius aplankyti bičiulių užsuka ir tie studentai, kurie čia negyvena.

„Esu klaipėdietis, tad negyvenu universiteto bendrabutyje, bet dažnai juose lankausi. Mane pasikviečia draugai, pavyzdžiui, kartu pasigaminti vakarienę. Smagu pabūti, apsižiūrėti, „apsiuostyti“, pamatyti ir pajusti tą studentišką gyvenimą. Čia daug panašaus amžiaus žmonių, visi pažįstami, tad ir linksmybių studentiškų netrūksta.

Esu girdėjęs ne vieną linksmą istoriją nutikusią bendrabutyje, bet geriau nesidalinsiu, kad kiti to nekartotų. Pats taip pat, manau, kad turėsiu ką gero prisiminti“, – šypsojosi  Vladislav Račkovskij, KU studijuojantis ekonomiką.

Nuolatinių studijų studentams, kaina priklauso nuo gyventojų skaičiaus kambaryje. Karklų g. bendrabutyje mokėti tenka nuo 50 iki 60 Eur, Statybininkų pr. nuo 55 iki 65 Eur, o Universiteto al. nuo 90 iki 120 Eur.

Universiteto miestelyje – biblioteka, sporto centras

Šalia naujojo bendrabučio planuojama statyti dar 2 naujus bendrabučius, kurie visiškai tenkintų studentų bei vizituojančių dėstytojų poreikius. Miestelio plane yra numatytas trijų bendrabučių kompleksas.

„Vienas jų bus identiškas neseniai pastatytam, o kitas – didesnis. Pastarąjį artimiausiu metu ir statysime.

Optimizavus mūsų infrastruktūrą, pardavus ar kitaip realizavus nereikalingus nekilnojamojo turto objektus, planuojama gauti lėšas, kurios bus investuotos į dar vieną naują, A klasės bendrabučio statybas“, – teigė A. Gužauskas.

Tuo metu laikinai KU rektoriaus pareigas einantis prof. dr. Artūras Razbadauskas sako, jog ateityje universiteto miestelyje planuojami ne tik bendrabučiai, bet ir kita akademinei bendruomenei skirta infrastruktūra.

„Kalbame ir apie inovatyvią biblioteką, kuri būtų skirta ne tik Klaipėdos universiteto studentams, bet jungtų ir visą uostamiesčio akademinę bendruomenę. Tai galėtų būti moderni, visą parą veikianti biblioteka, erdvė pritaikyta mokslui, studijoms, apjungianti bendrai veiklai.

Taip pat universiteto miestelyje planuojamas STEAM centras, sporto centras“, – kalbėjo prof. dr. A. Razbadauskas.