JK niekas nesikeitė

Nors JK gyvena „Brexit‘o“ nuotaikomis, tačiau svarbiausios datos stojančiam jaunimui nepasikeitė ir išlieka tokios pat kaip iki šiol. Kaip portalui kurstoti.lt pasakojo „Baltic Council“ išsilavinimo užsienyje konsultantė Daiva Siautilaitė, JK šiais metais niekas nepasikeitė. Dokumentų pateikimas jau prasidėjo rugsėjį. Pirmas priėmimo etapas tęsiasi iki spalio 15 dienos. Šią datą turėjo įsidėmėti tie studentai, kurie renkasi tokius universitetus kaip Oksfordas (Oxford angl.) ar Kembridžas (Cambridge angl.) bei studijų programas: mediciną, veterinariją ar stomatologiją.

Iki sausio 15 dienos vyksta kitas dokumentų priėmimo etapas, kuriame priimami prašymai, norinčių studijuoti likusiose studijų programose t. y. verslas, tarptautiniai santykiai, viešieji ryšiai, ekonomika, finansai ir t.t.  Reikėtų atkreipti dėmesį, kad dokumentų pateikimas nesibaigia su prieš tai minėta diena. Yra antrasis etapas, kuriame dokumentus galima dar teikti iki birželio 30, tačiau pažymėtina, kad universitetų pasirinkimas jau bus šiek tiek ribotas: tikimybė patekti į topinius universitetus, tokių kaip, Mančesterio (Manchester angl.), Daramo  (Durham angl.), Bristolio (Bristol angl.), išlieka mažesnė.

Olandijoje – naujiena studentams

Keliamės į Olandiją, kuri šiais metais pasitinka naujove. Pasirodo, kad kai kurie dokumentų pateikimą pradėjo nuo spalio 1 d. „Čia yra naujiena. Ne visi universitetai jau priima dokumentus: kiti pradės nuo lapkričio 1 d. ir procesas tęsiasi iki sausio 15 d. tiems studentams, kurie stoja į studijų programas „numerus fixus“. Kas tai yra? Kai kurie universitetai yra paskelbę studijų programas, kurios yra „numerus fixus“ t. y. tam tikros populiarios studijų programos, kurių studentų skaičius yra ribotas. Kiekvieno universiteto „numerus fixus“ yra skirtingos. Pas vienus tai – biologija ir chemija, pas kitus – tarptautinis verslas ir ekonomika. Skiriasi kiekvienais metais. Kiekvienas universitetas turi savas, todėl negalima absoliutinti. Labai didžiulis darbas yra sužiūrėti, nes kiekvienas turi skirtingas“, –  pasakojo pašnekovė.

Daiva atkreipė dėmesį, kad visų kitų programų dokumentų pateikimas yra iki gegužės  1 d. Olandijoje studijuoti norintiems abiturientams yra itin svarbu atidžiai žiūrėti, ar pasirinktos norimos studijų programos nėra „numerus fixus“. „Reikia pradėti tai darytu jau prieš Naujus metus, kitaip tariant – dabar: pradėti tvarkytis

Daugiau apie studijas Olandijoje, šių metų reikalavimus ir studijų užkulisius galite paskaityti čia.

Danija prailgino dokumentų priėmimo laikotarpį

Danija šiais metais būsimiems studentams suteikia daugiau laiko teikti prašymus studijuoti šalies universitetuose, pildyti dokumentus. „Jau nuo vasario 1-osios galima pradėti teikti dokumentus. Anksčiau buvo nuo kovo, bet dabar prailgino. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad Danijoje IELTS reikalavimai yra labai griežti. Egzamino įvertį reikia pateikti kartu su visais dokumentais: jei JK ir Olandijoje galime pateikti vėliau, tai Danijoje – viskas griežtai“, – įspėjo jaunuolius išsilavinimo užsienyje konsultantė.  

Danija – jūsų svajonių šalis studijoms? Daugiau informacijos galite rasti čia.