Vis daugiau studijų programų anglų kalba

Praėjusiais metais išsamiai rašėme, kokie yra reikalavimai, nusprendusiems universitetinio išsilavinimo siekti Olandijoje. Taip pat plačiai aprašėme apie stojimo tvarką, reikalavimus, svarbias datas. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Šiais metais „Baltic Council“ išsilavinimo užsienyje konsultantė Daiva Siautilaitė pastebėjo, kad Olandija džiugina savo studijų programų gausa: kiekvienais metais vis papildomas sąrašas programų anglų kalba, todėl stojantieji turi iš ko pasirinkti. „Studijų programų gausa apima biologiją, chemiją, ekonomiką, genetiką. Studijų programų yra iš ties daug, o kasmet jų dar daugėja. Universitetai, siūlantys studijų programas, yra stiprūs, esantys aukštose pasaulinio reitingo lentelės vietose“, – kalbėjo D.Siautilaitė.

Ji taip pat pabrėžė, kad būtent šioje šalyje galima baigti studijas, jei mokate vien tik anglų kalbą t.y. papildomai olandų kalbos nereikės – visa studijų medžiaga, paskaitos, atsiskaitymai vyksta tik anglų kalba. Jei jau išmokote olandų, tuomet ji tikrai nepamaišys. Bus veikiau privalumas, jei norėsite susirasti darbo ar praktikos vietą Olandijoje.

Pirmi metai – itin sunkūs

Pašnekovė pabrėžia, kad tie, kurie nusprendė studijuoti Olandijoje, turėtų labai rimtai pasižiūrėti į studijų procesą, mat jis nėra toks paprastas. „Kas liečia studijas Olandijoje, tai yra labai daug biurokratinių momentų, kuriuos reikia žinoti ir juos stebėti, nes per akademinius metus net keletą kartų gali pasikeisti reikalavimai. Studentai dažnai klaidingai galvoja, kad šioje šalyje turės daug laisvo laiko studijuojant, galės pradėti dirbti. Tikrai ne. Yra labai daug savarankiškų studijų. Tie, kurie baigė studijas Olandijoje patvirtino, kad labai sudėtinga suderinti studijas ir darbą. Ypač pirmaisiais metais. Nenuostabu, kad būtent po pirmų metų nemažas procentas studentų nubyra. Priežastys gali būti įvairios: paskaitų nelankymas, užduočių neatlikimas, o galiausiai ir egzaminų neišlaikymas. Universitetai labai drąsiai braukia iš sąrašų“, – apie studijų užkulisius Olandijoje pasakojo Daiva.

Nuolaida pirmiems studijų metams

Studijuoti Olandijoje nėra lengva, taip pat nėra lengva susirasti ir apgyvendinimą. Anot pašnekovės, iš anksto reikia pradėti rūpintis būsto klausimais, dokumentų pildymu. Būtent šiais klausimais galima kreiptis į „Baltic Council“. „Šiais metais džiugina viena naujiena, kad pirmakursiai mokės mažiau. Olandijoje studijų kaina metams yra 2060 eurai. Šiemet buvo patvirtinta informacija, kad pirmo kurso studentai moka 50 proc. mažiau. Vėliau t.y. likusiais studijų metais yra mokama pilna kaina. Kodėl taip daroma? Norima taip pritraukti studentus, nes atkritimas yra gan didelis. Galbūt tai bus paskata studentams rinktis Olandiją“, – retoriškai klausė D.Siautilaitė.