Praėjusiais metais „Baltic Council“ išsilavinimo užsienyje konsultantė Daiva Siautilaitė portalui kurstoti.lt pasakojo, kodėl verta rinktis studijas Danijoje, ko reikėtų tikėtis ir kokie reikalavimai keliami kandidatams. Plačiau apie tai galite paskaityti čia.

„Šiais metais priėmimo procesas į Danijos universitetus nepakito. Išlieka populiariosios studijų programos, konkurencija į jas yra, bet ji nėra didelė, nes studijų programos yra kiek kitokios nei mes esame įpratę“, – pasakojo pašnekovė. D.Siautilaitė yra pasakojusi, kad yra kitokia vertinimo sistema: viskas labai orientuota į praktiką. Labai yra vertinamas komandinis darbas, todėl visada atkreipiu būsimų studentų dėmesį, kad iniciatyvumas Danijoje yra gerai, bet jis taip pat gali būti ir baudžiamas. Jei dirbi komandoje, neturi išsiskirti: turi būti komandos rezultatas, o ne tavo asmeninis. Jei atsitiks taip, kad išlys tavo ego, gali gauti patį žemiausią įvertinimą.

Taigi, jau supratome, kad studijų programos yra kitokios nei Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Nors Danijoje mokėti už mokslą nereikia, tačiau pragyvenimas yra brangus. Anot pašnekovės, gali tekti atsidėti bent jau 1,5 tūkst. eurų pragyvenimui mėnesiui. „Ir tikrai nemažiau. Su apgyvendinimu yra niuansų, todėl iš anksto reikėtų pradėti tuo rūpintis. Jei sugalvosite vykti liepą ar rugpjūtį, atvirai pasakysiu, kad neišvažiuosite“, – įspėjo išsilavinimo užsienyje konsultantė.

Tai ką reikėtų žinoti apie šiuos metus? „Stojimo procesas yra nepakitęs, būsimi studentai gali rinktis keletą universitetų. Gali būti įvairios studijų programos, kurios daugiau ar mažiau įdomios“, – pasakojo Daiva.