Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), pakilęs per 2 pozicijas ir užėmęs 39 vietą, šiemet ir vėl įvertintas kaip antras geriausias šalies universitetas bei techninių universitetų lyderis. VGTU šiame reitinge stabiliai po dvi pozicijas kyla nuo 2014–2015 metų, kai reitinge užėmė 47 vietą. Taip pat 40-tuke išliko Vilniaus universitetas (VU), bendrame reitinge užėmęs 17 vietą (pernai – 18 vietą).
 
Šiemet į reitingą pateko 8 Lietuvos universitetai. Reitinguojamų universitetų šimtuke dar atsidūrė KTU (50 vieta, praėjusiais metais buvo 51) ir VDU (74 vieta, pernai – 72 vieta). 

Regiono lyderiu paskelbtas Maskvos valstybinis M. V. Lomonosovo universitetas. Iš viso reitinguota 300 aukštųjų mokyklų.

Regioniniam QS reitingui sudaryti yra naudojami panašūs duomenys kaip ir pasauliniam QS reitingui: „Emerging Europe and Central Asia 2019“ aukštosios mokyklos vertinamos pagal universiteto reputaciją tarp akademinio personalo ir darbdavių, santykį tarp studentų ir dėstytojų, mokslo publikacijų skaičių (Scopus duomenų bazė), Webometrics reitinge užimamą poziciją, vertinant matomumą ir įtaką internetinėje erdvėje, mokslo publikacijų citavimo rodiklius (Scopus duomenų bazė), daktaro laipsnį turinčio personalo dalį, užsienio dėstytojų ir užsienio studentų dalis. Šių metų naujovė – įtrauktas naujas tarptautinių tyrimų tinklo (International Research Network) rodiklis.