Pasirodo, kad vieno tyrimo metu paaiškėjo, jog iš 2600 apklaustų vadovų šiek tiek mažiau nei pusė t. y. 45 procentai, bent kartą per savo karjerą buvo ištikti nesėkmės. Čia kalbame ne apie nereikšmingas nesėkmes, kurių padarinius galima lengvai suvaldyti. Kalbama apie atleidimą, labai rimtą klaidą ar sandėrio nutraukimą. Vis dėl to 78 procentai iš jų vis vien atsitiesė ir gali pasigirti direktoriaus pareigomis.

Tyrimo metu atidžiai buvo išnagrinėta 360 vadovų gyvenimo aprašymai ir darbo chronologija. Iš jų net 18 proc. teko susidurti su turbūt rimčiausiu iššūkiu – atleidimu arba etatų mažinimu. Įdomu pastebėti, kad šie įvykiai vyko ne karjeros pradžioje, o kuomet asmenys buvo pasiekę jau gan aukštą lygį, turėjo aukštas pareigas. Paaiškėjo, kad atleidimo faktas nebūtinai turi katastrofiškas pasekmes tolimesnei karjeros tėkmei. Taip pat nustatyta, ko turi imtis vadovai, kad atleidimas netaptų juoduoju etapu jų karjeroje, po kurio sunku vėl įsivažiuoti.

Net 68 proc. vadovų po atleidimo per pusmetį rado naują darbą. Dar 24 proc. likusiųjų darbą susirado nesibaigus metams. O kas geriausia, kad 91 proc. gavo tokį pat arba aukštesnės kvalifikacijos darbą. Įdomu tai, kad buvo padarytos išvados, jog praradus darbą ir įvaldžius tam tikras savybes, galima tikėtis kur kas aukštesnio posto. Naujo darbo interviu metu vadovai, kurie susidūrė su nesėkme, išmoko ir padarė išvadas, jie demonstravo geresnius prisitaikymo ir savęs suvokimo įgūdžius, kurie yra reikalingi tikram lyderiui.

Štai keletas dalykų, kuriuos atleisti ir vėl ant kojų atsistoję vadovai pasižymėjo. Jie pripažino faktą, kad buvo atleisti, tačiau tame nebuvo nė krislelio gėdos. Tie, kurie kaltina kitus, aplinką dėl vienų ar kitų nuosmukių, jie gyvenime daug nepasiekia. Tyrimo metu pastebėta, kad tie, kurie kaltino kitus dėl savo profesinės nesėkmės net dviem trečdaliais sumažino savo galimybes būti rekomenduotiems buvusių kolegų. Stiprūs vadovai prisiima atsakomybę, pamato, ką galėjo ir ką išmoko iš klaidų, padaro išvadas bei stengiasi, kad tokių klaidų nebūtų ateityje. Jei kelyje pasitaikė kažkokia problema kartą, tai tu padarai išvadas ir tai didelio trukdžio karjerai nepadaro. Jei tam tikri įvykiai kartojasi kelyje, tuomet natūralu, kad kažkas yra daroma blogai, o tai atsilieps karjerai. Tam tikrų klaidų prisiėmimas ir priskyrimas suteikia vadovui pranašumą: jis yra labiau mėgstamas ir jo drąsa, pasitikėjimas savimi interviu metu yra labiau pastebimas.

Network‘inimas yra labai dažnai minimas žodis, tačiau nereikėtų pamiršti jo aktualumo ir svarbos. Pasirodo, kad vadovai, netekę darbo, du kartus greičiau rasdavo naują poziciją per kolegas, pažįstamus nei per įdarbinimo agentūras. Draugai gali padėti išklausyti, galbūt parekomenduoti, tačiau didžiausia pagalba gali būti tie, kurie matė darbo rezultatus, galbūt buvo susikirtę keliai viename ar kitam darbo renginyje. Būtent šie žmonės gali būti jūsų bilietas į kitas pareigas. Megzkite ryšius, dalyvaukite įvairiuose renginiuose, nes niekada nežinai, kada reikės pagalbos.