Pradėkime nuo to, kad globalizacija vis labiau dominuoja mūsų kasdienybę. Jei kalbėsime apie verslus, tai tarptautinės įmonės plečiasi, nuolatos ieško naujų rinkų, jose įsitvirtina. Tam padaryti joms reikia žmonių, mokančių kalbą. Tu negali parduoti savo produkto, prekės ar paslaugos rinkai, kurios kalba tu nekalbi. Norint patraukti potencialių klientų ir vartotojų dėmesį, turi į juos prabilti gimtąja jų kalba: reikia išversti įvairias instrukcijas, megzti ryšius su darbuotojais, galbūt sukurti tinklalapį ar internetinę parduotuvę, kuri būtų pritaikyta būtent tam regionui.

Pateikiame penketuką kalbų, kurios tikrai pravers įmonėms, kurios ketina plėstis, arba tiems, kurie galvoja apie darbą tarptautinėje įmonėje: kilti karjeros laiptais kalbų mokėjimas bus didelis pliusas:

Anglų kalba

Ši kalba yra verslo ir studijų motininė kalba. Ja kalbama 94 pasaulio valstybėse ir net 339 milijonai žmonių ją vadina gimtąja. Anglų kalba – pagrindinė kalba 20-yje svarbiausių tarptautinių organizacijų. Ji taip pat dažniausiai mokyklose mokoma kalba įvairiose pasaulio valstybėse. Realiai net trečdalis planetos gyventojų gali ją suprasti. Anglų kalba yra labiausiai naudojama kalba tarp interneto vartotojų  –  net 949 milijonai vartotojų šia kalba randa informacijos internete, kuriame šiek tiek daugiau nei pusę puslapių turi anglų kalbos įvestį.

Kinų kalba

Ši kalba yra gimtoji net 955 milijonams, o tai yra 14,4 proc. visos planetos populiacijos. Šiuo metu pasaulyje kinų kalba beveik vienas milijardas žmonių – tai kalba, kuria kalba daugiausiai žmonių. Kinijos ekonomika išgyvena tikrą Aukso amžių ir lenkia ne vieną didžiausią pasaulio lyderę. Būtent verslo atžvilgiu Kinija yra labai perspektyvi valstybė, nes joje yra neišnaudoti resursai, produktyvumas yra labai didelis, o kaštai – maži. Nenuostabu, kad Kinijos verslo atstovai plečiasi į kitas rinkas ir kuria verslus už savo šalies ribų. Anglų kalba nėra itin paplitusi Kinijoje, todėl reikėtų suklusti, nes kalba bus vienas iš aspektų, padėsiančiam verslo vystymui ar darbo paieškose Kinijos kapitalo įmonėse.

Mandarinų kalba yra antra pagal populiarumą tarp interneto vartotojų, kurių vertė yra 714,58 milijardai JAV dolerių. Kinija – didžiausia ir svarbiausia e-pardavimų žaidėja. Jei tempai nesikeis, tai netrukus anglų kalbos populiarumas internete gali būti nukarūnuotas. Įdomu tai, kad mandarinų kalba yra naudojama žodžiu, tačiau jei reikės versti rašto darbus, tai teks rinktis ir mokintis vieną iš šių kalbų – supaprastintą arba tradicinę kinų kalbą. Dažniausiai yra naudojama supaprastintoji kalba, tačiau vis labiau pastebimas tradicinės kalbos sugrįžimas.

Ispanų kalba

Nors galbūt daugelis net nepagalvotų, kad ispanų kalba galėtų kažkaip sietis su verslu, tačiau tai yra antra pagal populiarumą kalba (po mandarinų kalbos), o 405 milijonų žmonių ja vadina savo gimtąja. Jei mokėsite ispanų kalbą, tuomet durys bus atviros jums ne tik Ispanijoje, bet ir daugelyje Pietų Amerikos valstybių rinkose – Meksika, Peru, Paragvajus, Ekvadoras ir netgi JAV. Joje net 37,6 milijonai žmonių kalba ispaniškai, todėl jei tikėti prognozėmis, kurios teigia, kad iki 2050 metų ši bendruomenė JAV padvigubės, tuomet reikėtų susirūpinti ir pradėti mokytis šią kalbą. Britų duomenimis, ispanų kalba naudinga ir 34 proc. britiškiems verslams.

Arabų kalba

295 milijonai kalba arabiškai, o net 28-ose valstybėse tai yra oficiali kalba. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad šios valstybės yra tarp labiausiai besivystančių Viduriniuose rytuose ir Afrikoje. Net šešios iš arabiškai kalbančių šalių atsiduria sąraše šalių, į kurias JK daugiausiai eksportuoja savo gaminių. Būtent britai mato arabų kalbą kaip antrą pagal svarbumą, kurią reikia mokytis.

Viduriniuose rytuose rinkos auga kaip ant mielių, o jos dalyviai yra pasiturintys, siekiantys investuoti į turizmą, pritraukiant turistus atvykti apsilankyti, pailsėti ir apsipirkti. 2022 metais Katare rengiamas Pasaulio futbolo čempionatas, kuris sulauks itin daug dėmesio bei turistų. Taip pat pastebimas interneto naudojimo augimas šiame regione, kuriame daugelis kalba tik arabų kalba, todėl prireiks daug vertimų, norint pasiekti būsimus klientus ar vartotojus.

Vokiečių kalba

95 milijonams ši kalba yra gimtoji, o net 210 milijonai ja kalba. Tai yra ketvirta dažniausiai naudojama kalba internete. Nors galbūt skaičiai atrodo gan maži palyginus su kalbomis, esančiomis pirmame trejetuke, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad vokiečių kalba yra naudojama vienose stipriausių Europos valstybių, tokių kaip Vokietija, Austrija, Belgija, Šveicarija, Liuksemburgas ir Lichtenšteinas. Vokietijos ekonomika yra didžiausia Europoje, o jos indėlis į pasaulinę rinką taip pat nėra mažas.

Vokietija yra trečioje vietoje, jei kalbėsime apie tyrimus ir inovacijas, todėl vokiečių kalba yra itin svarbi, jei ketinate sieti savo gyvenimą su tiksliaisiais mokslais.