Komunikacijos įgūdžiai

Tai dažniausiai darbdavių ieškomi įgūdžiai naujuose darbuotojuose. Klausymas, kalbėjimas ir rašymas – pagrindinės savybės, kuriomis turi pasižymėti darbuotojas, nes kitaip jis negalės išreikšti savo minčių, atlikti užduočių ar savo įžvalgas, darbo rezultatus perduoti kitiems. Darbdaviai nuolatos ieško žmonių, kurie moka save išreikšti aiškiai.

Darbas komandoje

Jei nori, kad tau pasisektų gyvenime: pradėkime nuo mokyklos ir baikime – darbu, kuomet kopi karjeros laiptais, tai darbas komandoje – vienas svarbiausių dalykų. Dirbami komandoje ne tik atsiskleidžiame kiekvienas asmeniškai, išryškiname savo geriausias savybes, bet ir padedame tą padaryti kitiems.

Analitiškas mąstymas ir problemų sprendimo įgūdžiai

Kuomet darbo rinka yra kasdien vis labiau modernizuojama, joje atsiranda naujos inovacijos, įvairūs technologiniai sprendimai šios savybės yra itin vertinamos. Kiekvienas darbdavys nori, kad darbuotojas parodytų savo kūrybiškumą, pasitelktų buvusius įgūdžius ir įgautas patirtis, kuomet reikia spręsti iškilusias problemas.

Asmeninės planavimo savybės

Pirmiausia dažniausiai akcentuojama yra laiko planavimo įgūdžiai, kuriuos vertina darbdaviai. Tai padeda kiekvienam susidėlioti savo laiką, kai tenka atlikti ne vieną, o kelis darbus. Tuomet tenka susidėlioti prioritetus, susiplanuoti ir susidėlioti savo laiką, kad viskas būtų atlikta laiku ir profesionaliai. Reikia turėti ir omenyje, kad kasdien viskas keičiasi, atsiranda nenumatytų aplinkybių, todėl svarbu yra mokėti adaptuotis.

Neasmeninės savybės

Kartais atrodo, kad turi visas tinkamas kvalifikacijas ir savybes, kurių ieško darbdavys. Bet įvyksta netikėtų dalykų, pavyzdžiui, pokalbio metu neužmezgamas ryšys su tave kalbinančiu žmogumi, o galbūt pradėjus darbą nelabai pavyksta sutarti su kolegomis. Darbdaviai nori įsidarbinti žmones, kurie turės sąlyčio taškų su esamais darbuotojais ir jų įmonės ar organizacijos kultūra.

Kompiuterinis raštingumas

Galbūt prieš keliolika metų mokėti naudotis kompiuteriu nebuvo taip aktualu, tačiau pasaulis koja kojon žengia su technologijomis. Turbūt nėra nei vienos darbo vietos, kur bent minimaliai yra naudojamos įvairios technologijos, todėl reikia mokėti jomis naudotis, turėti bendrą supratimą. Taip, kiekviename darbe yra pravedami mokymai, kaip naudotis viena ar kita programa, kaip vykdomos vienos ar kitos operacijos, tačiau bendras kompiuterinis raštingumas yra būtinas.

Vadovavimo įgūdžiai

Negalvokite, kad vadovauti reikia tik tiems, kurie užima vadovaujamas pareigas. Darbdaviai visada ieško žmonių, kurie turi potencialą, o jų akyse žiba ugnelė eiti pirmyn, daryti kažką, vadovauti.

Mokymasis

Darbai keičiasi nuolatos. Turite būti pasiruošę dirbti, mokintis ir keistis, kad pritaptumėte prie rinkos pokyčių.

Savęs pažinimas

Reikia suvokti ir pažinti, kokius pasiekimus esate pasiekę, kokius įgūdžius turite. Jei žinosite savo silpnybes ir stiprybes, tai ši savybė padės tobulėti, nes žinosite, kur galite pakilti, kur galite pasitempti.

Darbo etika ir vertybės

Jei sutampa tavo ir įmonės bei organizacijos vertybės, tuomet dirbti tampa lengviau. Darbdaviai ieško žmonių, kurie gali įnešti bei pasidalinti, nepriekaištinga darbo etika. Jei esi profesionalas, tuomet paabejotinai pademonstruosi pasitikėjimą savimi, pozityvų požiūrį, potencialą priklausyti ir atsiduoti įmonei.