Išankstinis pasiruošimas

Juokas juokais, tačiau pasiruošimas egzaminams neturėtų prasidėti paskutinėmis savaitėmis ar mėnesiais. Tą reikia daryti nuolatos. Nepasilikite visko paskutinei nakčiai, nes įsiminti viso kurso programą – misija neįmanoma. Duokite sau bent kelias savaites pasikartojimui.

Susiorganizuokite

Susidėliokite savo darbus į kalendorių: kiekvieną dieną susirašykite, kokie darbai jūsų laukia, kokias temas reikia pasikartoti. Kiekvieną kartą, kai pereinate ar išmokstate kažkokią temą, pasikartokite, padarykite trumpą medžiagos peržiūrą.

Pasižymėkite

Nusprendėte, kad pradėsite mokytis, susidarėte tam tikrą planą, kaip ir kada tai darysite. Vienas produktyviausių būdų, kaip geriausiai išmokti – perskaičius skyrių, pasižymėti trumpą santrauką. Reikia pasižymėti vietas, kurios jums kėlė daugiausiai sunkumų, kurias buvo sudėtingiausiai įsiminti. Kai pabaigsite mokytis, galėsite peržvelgti savo santrauką ir joje pažymėtas dalis, kurios dar lengviau padės įsiminti informaciją.

Pasidarykite korteles

Žymėtis yra gerai, tačiau kitas būdas išmokti – kortelių pasidarymas. Taip, skamba labai gal vakarietiškai ir tai, ką mes retai darome Lietuvoje, tačiau visada paranku informaciją parašyti ant kortelių. Kortelės tampa lyg informacijos šaltiniu, kuriuos galima visada nešiotis, turėti šalia savęs, kai neturi laiko, gali išsitraukti ir pasimokyti.

Pagalba

 Jei jau yra taip, kad nelabai sekasi įsiminti, mokintis ir susiduriate su nesklandumais, nelaukite iki paskutinės dienos. Gali būti per vėlu. Kreipkitės pagalbos į mokytojus, į savo draugus. Pavyzdžiui, jei bandote išmokti istorijos datas, galbūt pasitelkite savo šeimą. Padarykite korteles su datomis ir paprašykite šeimos narių, kad jus paklausinėtų. Bus mini viktorina, o jei atsakysite teisingai beveik visus klausimus, nepamirškite savęs apdovanoti maža dovanėle.

Nepamirškite miego

Mums reikia bent jau septynių valandų miego kiekvieną dieną, jei norime, kad funkcionuotų normaliai mūsų smegenys. Būtent miegas yra skirtas, kad smegenys pailsėtų. Jei nepailsėsite, tuomet smegenys neįsimins informacijos, kurią mokėtės.

Nestresuokite

Nepasiduokite panikai per egzaminą. Nors tuo metu jus užlieja įvairūs jausmai, tačiau nepamirškite, kad reikia kvėpuoti. Jei nutiko taip, kad atsisėdote, pamatėte klausimą, kurio nežinote, nepanikuokite. Pradėkite atsakinėti klausimus, kuriuos žinote, o tada sugrįžkite prie to, kurio nežinojote. Neleiskite panikai imti viršaus. Jūs mokėtės, ruošiatės, todėl tikrai žinote atsakymus, todėl turite nusiraminti.

Neskubėkite

Visą savaitę mokėtės, ruošiatės, o ką reiškia dar kelios minutės? Atidžiai skaitykite visas užduotis, klausimus ir neskubėkite. Jei baigėte anksčiau laiko, tai nepulkite atiduoti atsakymų. Peržiūrėkite, pasitikrinkite ir dar kartą pereikite per savo atsakymus.

Atsipalaiduokite po egzamino

Neleiskite panikai užvaldyti jus. Jei nutiko taip, kad nelabai pavyko egzaminas ar atsiskaitymas, negraužkite savęs po to, nes rezultato nepakeiskite. Koncentruokitės į kitus atsiskaitymus, o ne tuos, kurie buvo. Praeities nepakeisite, todėl susikoncentruokite į ateitį, mokykitės ir ruoškitės tam.