„Paskaitos metu per vieną auditorijos langą matai vandenyne plūduriuojančius ledo luitus ir snieguotas viršukalnes, o per kitą – atsiveria spalvingos Grenlandijos sostinės Nuuk’o panorama. Atrodo, jog nesi šiame pasaulyje, kai vidury paskaitos studentai sustabdo sakydami: „Dėstytojau, truputį palaukite, pažiūrėkite – banginis plaukia!“.

Lietuvis į tolimą kraštą vyko ne tik dėstyti studentams – ten jis prisidėjo prie Teisės mokyklos kūrimo Grenlandijos universitete. Nors ši vienintelė Grenlandijoje aukštoji mokykla įsteigta dar 1981 metais, tačiau teisės krypties studijos iki šiol joje nebuvo vykdomos.

Kaip pažymi VGTU docentas, nors jam teko daug kartų dėstyti užsienio universitetuose, tačiau tokių motyvuotų studentų kaip Grenlandijos universitete neteko matyti. „Didžioji dalis studentų jau siekia antrojo ar net trečiojo savo aukštojo mokslo diplomo, yra sukaupę didžiulę asmeninę patirtį, todėl į teisę žvelgia kur kas plačiau nei ką tik studijas pradėję absolventai“, – pasakoja V. Jurkevičius.

VGTU docentas taip pat buvo pirmasis naujai įsteigtos Teisės mokyklos vizituojantis dėstytojas ir apskritai iki šiol nei vienas Vidurio ir Rytų Europos mokslininkas nebuvo viešėjęs šioje aukštojoje mokykloje. Su pirmosios laidos teisės studijų programos studentais jis diskutavo apie lyginamojo metodo reikšmę ir taikymo galimybes privatinėje teisėje, taip pat pristatė Lietuvos privatinės teisės raidos tendencijas bei aktualijas europiniame kontekste.

Vizito metu V. Jurkevičius pasidalijo patirtimi apie tai, kaip turėtų būti formuojamas teisės krypties studijų tinklelis, kaip derinamos teorinės paskaitos su praktiniais užsiėmimais, kokie inovatyvūs dėstymo metodai naudotini studijų procese. Grenlandijos universiteto Teisės mokyklos vadovė profesorė Pia Vendelbo domėjosi studentų praktikos organizavimo ir baigiamųjų darbų rengimo klausimais, taip pat tarptautinėmis mainų galimybėmis. V. Jurkevičiaus vizitas Grenlandijos universitete buvo vykdomas pagal Erasmus+ mainų programą.