Kodėl turėtumėte pagalvoti apie tai?

Natūralu, kad tai, kaip mes užsidirbame pragyvenimui, iš dalies yra veidrodis, kuris parodo, kas mes esame. Juk renkantis profesiją mes pagalvojame apie savo pomėgius, asmenybę ir vertybes, susijusias su darbu. Didelę dalį gyvenimo praleidžiame darbe, todėl logiška, kad turėtumėme mėgti tai, ką darome, nes kitaip tai bus tikrų tikriausia kančia. Kartais keista, kad žmonės, rinkdamiesi savo profesinę ateitį nesusimąsto, o ką jie mėgsta veikti laisvalaikiu.

Galbūt čia kaltas ir supratimas, nes mes žodį „hobis“ suprantame kaip veiklą, kurią darome ne darbo metu, savo laisvu nuo įsipareigojimų metu. Nebijokite laužyti taisyklių. Jūs ne tik mėgsite savo darbą, bet ir būsite nesustabdomi. Labai tikėtina, kad jūs turite asmenines savybes, kurios reikalingos ne tik laisvalaikio veiklai, bet ir su tuo susijusiam darbui. Tai kodėl neužsidirbus iš to, ką patinka daryti?

Daugelis jau varto akis: „Kas norės samdyti žmogų, kuris, pavyzdžiui, mėgsta gaminti įvairius papuošalus?“ Geras klausimas. Kai kurie hobiai ar užsiėmimai yra tokie, kuriems nereikia laukti, kada jus pamatys darbdavys. Jūs galite patys imtis iniciatyvos ir pradėti savo verslą. Tai vienas iš būdų, kaip galima savo pomėgį susieti su darbu.

Ar turite verslininko gyslelę?

Jei jūsų pomėgiai yra susiję su kūryba, tai labai tikėtina, kad teks pademonstruoti savo verslininko gyslelę. Prieš imantis plano reikėtų pasibandyti, ar tikrai turite įgūdžių, kurių reikia versle. Reikėtų atlikti namų darbus ir pasverti, ar tikrai sugebėsite dirbti sau, būti savo vadovu.

Tarkime, kad nusprendėte – verslas nėra jums. Savo hobį galite paversti savo profesija, bet galbūt teks imtis papildomų žingsnių. Galbūt teks pasimokinti, palankyti kursus. Sugrįžkime prie pavyzdžio, kai kažkas mėgsta gaminti papuošalus. Galbūt žmogus žino naujausias tendencijas, supratimą, kokie papuošalai tinka vienai ar kitai asmenybei. Šiam žmogui atsiveria keli keliai. Žmogus gali bandyti stoti į universitetą ir gauti išsilavinimą, susijusį su papuošalų gamyba. Galbūt asmuo gali pagalvoti apie darbą prekybos sektoriuje, kuomet susitinkama su įvairiais tiekėjais, tariamasi, perkama.

Pasirenkite: gali ir nepavykti

Esame girdėję ne vieną istoriją, kuomet žmonėms pavyko savo hobius paversti darbų. Deja, bet čia kaip ir pasakose, ne visos baigiasi gerai ir laimingai. Kai kuriais atvejais užsiėmimas nėra tas, kurį įmanoma paversti darbu. Negana to, vėl kalbėsime apie namų darbų svarbą: svarbu išsiaiškinti, paieškoti informacijos, ar tikrai įmanoma iš to pragyventi. Viena yra tuomet, kai mėgsti kažką veikti ir tau nerūpi, ar moka, ar ne, tačiau situacija pasikeičia, kai tai tampa pragyvenimo šaltiniu. Tiesiog turi iš to uždirbti, kad save išsilaikytumei.

Kitas svarbus dalykas – taip, galima kaifuoti nuo vienos ar kitos veiklos, tačiau nereiškia, kad esi tos srities asas. Galbūt turite tam tikras savybes, kurios skirtos tik asmeniniams pasiekimams, tačiau juos perkėlus į platesnę auditoriją, jų nebelieka.