Klausosi kitų žmonių patarimų, ką daryti ir ko nedaryti

Aplink jus esantys žmonės tiki, kad turi žūtbūt pasidalinti savo mintimis, ką jūs turėtumėte studijuoti. Pradėkime nuo tėvų, draugų, o galbūt net jūsų antrosios pusės – visi turi ką pasakyti, tačiau stop. Turėkite omenyje, kad jūsų priimtas sprendimas tiesiogiai panašiai nepalies nei vieno žmogaus, kuris davė patarimą. Jūs su savo sprendimo pasekmėmis turėsite gyventi ne vienerius metus. Prieš rinkdamiesi atsakingai pagalvokite, ko iš tikro norite gyvenime.

Seka kitų žmonių pėdomis

Kartais taip nutinka, kad kai kurie žmonės nusprendžia riktis ir seka tėvų pėdomis. Kai kurie žmonės jaučiasi tėvams skolingi, kad jie juos augino, suteikė pastogę ir maistą, todėl jie nori jiems įtikti bei atsilyginti. Nors kaip tai skamba sunku, tačiau pabandykite išsilaisvinti ir nebandykite įsiteikti tėvams. Jei reikia, priminkite jiems, kad kažkada jie padarė savo pasirinkimus, o dabar - jūsų metas. Tai, kas galbūt tiko jiems, nebūtinai tinka jums. Kiekvieni tėvai nori matyti savo vaikus laimingus, todėl tikėtina, kad jie geriau jums leis pasirinkti patiems, nei primesti nuomonę ir taip sukelti jums kančią.

Nepasidarė namų darbų

Kalbame ne apie namų darbus mokykloje, o apie tuos, kuomet reikia paieškoti informacijos apie profesiją. Be darbo aprašymo svarbu yra žinoti, kokios yra atsakomybės, pareigos, kokie yra papildomi reikalavimai ir panašiai.

Nebendrauja ir nekalba su tais, kurie yra informacijos šaltinis

Jūsų namų darbai nebus iki galo padaryti, jei nebendrausite su tais asmenimis, kurie sukasi toje srityje, kuri jus domina. Tai yra puikus informacijos šaltinis, nes galima klausti tai, kas jums aktualu, kas įdomu. Negana to, jei įmanoma, tuomet pasistenkite pakalbėti ne su vienu, o keliais atstovais iš jus dominančios srities. Tuomet susidarysite geresnį vaizdą.

Vadovaujamasi tik pinigais

Taip, uždarbis yra svarbus, tačiau nuo jo dydžio nepriklauso, kaip jums patiks jūsų darbas. Kitaip tariant, jei jūsų banko sąskaitoje kas mėnesį įkris po apvalią sumą, tačiau jūs nesijausite laimingi, tai net juos liesti bus nemalonu. Raskite balansą tarp užmokesčio ir satisfakcijos.

Ignoruojama asmenybė

Natūralu, kad turime skirtingas savybes, vertybes ir požiūrius, kurie skirtingai tinka profesijoms. Kartais tam tiki įgūdžiai ir savybės yra įgimtos, o prieš srovę sunku kažką daryti. Turite prisiminti save, įsiklausyti, nes galite pasirinkti ne tą profesiją, nes tiesiog eisite prieš save.