Paprašėme SEB banko Inovacijų vadovės Giedrės Ramanauskaitės pasidalinti savo sąrašu. Būtent todėl, kad daug girdime apie inovacijas, tačiau pasidarė, o ką gi skaito ir kaip save formuoja tie žmonės, dirbantys šioje srityje. Esame įsitikinę, kad kiekvieną iš jų vienaip ar kitaip pasitarnaus jūsų gyvenime, kuomet kalbame apie profesinę sritį ar net asmeninį gyvenimą.

Adam Grant „Originalai: kaip nesitaikstantys su taisyklėmis keičia pasaulį“  (ang. „Originals“)

„Ši knyga man, pavyzdžiui, atvėrė akis, kad grožinės literatūros skaitymas, o ypač fantastinės, turi labai daug įtakos inovatyviems sprendimams. Net Richardas Brandsonas yra įtraukęs šią knygą į savo gyvenimo knygų sąrašą“, – sakė Giedrė.

Malcolm Gladwell „Virsmo taškas. Kaip maži dalykai daro didelę įtaką“ (angl. „The Tipping Point“)

„Ši knyga turėjo įtakos mano mąstymui, suvokimui kaip tam tikros detalės gali prisidėti prie reikšmingų pokyčių, autorius pateikia nemažai pavyzdžių, kurie sustiprina tikėjimą, jog galima valdyti žmonių elgseną, tik reikia žinoti kaip. Seniai jau ši

Carmine Gallo „Five Stars: The Communication Secrets to Get from Good to Great“

„Man ši knyga padėjo geriau suvokti, kiek iš tiesų yra svarbi aiški ir įtaigi kalba daugumoje gyvenimo situacijų“, – atviravo pašnekovė.

Eric Ries „The Startup Way“

„Ši knyga galėtų būti vadinama inovatyvių įmonių biblija. Tik nesu tikra ar būsimiems studentams bus įdomu ją skaityti dabar, kol dar neturi reikšmingos darbinės patirties. Knyga yra tarsi vadovėlis įmonių vadovams, skatinantys verslų ir startuolišką darbuotojų mąstymą“, – pasakojo Giedrė.

Daniel Kahneman „Mąstymas, greitas ir lėtas“ (angl. „Thinking, Fast and Slow“)

„Knyga naudinga kiekvienam, kad suprastų kaip veikia sprendimų priėmimas kiekvieno žmogaus galvoje. Šios knygos autorius yra Nobelio ekonomikos premijos laureatas“, – kalbėjo G. Ramanauskaitė.